Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Attól fájhat a fejem, szédülhe...

Attól fájhat a fejem, szédülhetek, ha rossz szemüveget, vagy klencsét használok?

Figyelt kérdés
Már napok óta ezek a tüneteim, talán még néha hányinger, ma már ez a 5. fájdalomcsillapító. Meg nem us látok, csak homályosan , néha a fülem is zúg. De most voltam kb. egy három hónapja vizsgálaton, van szemüvegem is klencsém is, de már ezekkel sem látok jól. Mitől lehet ez?

2012. dec. 14. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
igen. rossz a lencse..
2012. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ilyenkor erősebb kell vagy gyengébb? és 3 hónap alatt ennyit romolhatott? Amugy egyik szemem -0.75 cylinder, a másik -0.75 cylinder meg +0.25 rendes dioptria
2012. dec. 14. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
magas vernyomas esetleg?
2012. dec. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Most nekem is ugyan ezek a tünetek vannak és én se tudo hogy mi ez!
2013. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de még egy tipp:

cukorbetegség

Nálam egy hónap alatt 1,5 dioptriát romlott a szemem a magas cukorszinttől. Én is megijedtem. Először szemészhez mentem, aki új szemüveget javasolt (eleve szemüveges voltam). Meg is csináltattam nem kevés pénzért. Majd intim bőrproblémám lett, elmentem egy maszek rendelőbe, mert az államiba 3 hónapos volt a várólista. Nem tudatosan választottam, de hazánk egyik legnagyobb bőrgyógyász professzora volt. Egyből candida betegségre tippelt, amit a labor megerősített pára nap után. Megmérte vércukromat is, ami az egekben volt. Ekkor az állami diabetológiára kerültem, beállították a cukorszintemet gyógyszeres kezeléssel és életmódváltással, diétával. Egy évig szigorú candida diéta (én csak fűrészpor diétának hívtam), majd a kicsit könyebben viselhető cukorbeteg diéta.

És láss csodát! Elmúlt a fejfájásom, a látásom pedig néhány hét után visszaállt az eredeti szemüveg erősségre. Máig itt áll a szekrényben az erősebb vadonatúj szemüveg, kidobtam egy rakás pénzt általa.


Jelenleg, azért olvasgatok ebben a témában ismét, mert korom előrehaladtával már olvasószemüvegre is szükségem lenne, ráadásul fél dioptriával erősebb távollátó szemüveg is kellene. Egy ideje munkanélküli vagyok, így nem csináltattam még új szemüveget. Multifokálisra lenne szükségem, ami nagyon drága.

Mostanában erős fejfájásaim vannak, valószínű a rossz szemüveg miatt. (cukrom, vérnyomásom rendben van, tehát valóban a szemprobléma okozza)

2016. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!