Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Teleobjektív madár fotózáshoz:...

Teleobjektív madár fotózáshoz: Tair 300mm/f4.5 2x telekonverterrel vagy Orestegor 500mm/f5.6?

Figyelt kérdés

Gyakorlatban melyik összeállítás ad nagyobb fényerőt elfogadható élesség mellett?


A Tair objektív 2x telekonverterrel 6.5-ös fényerejű. Ennél papíron jobb az Ogesteror 5.6-os értéke, de az Ogesteror teljesen nyílt rekesznél állítólag nagyon lágy, f8-nál kezd csak jó lenni.



2012. dec. 15. 15:27
 1/4 anonim válasza:

Az M42-es szabványnál általában a telekonverter használata nem szokott kellően célravezető lenni, mivel elég nagy a fényértékvesztés (ahogy te is említetted).

Én biztos, hogy az Orestegort választanám, mindamellett a tény mellett, hogy lágy.

Itt csak az a kérdés, hogy valamelyik obi a tulajdonodban van-e, mert ha igen akkor egy telekonvertert beszerezni nem nehéz (ráadásul elég olcsó is) és így ki tudnád próbálni.

Szerintem a legtöbb helyzetben előnyösebb egy jó objektív, mint egy "összerakott szerkezet".

2013. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A kérdés feltevése óta eltelt egy kis idő. Most abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindkét említett objektív a tulajdonomban van. (Használom is őket, a Tairt etető mellett madárfotóra, az Ogesterort állványról vadfotóra, meg lessátorból gázlómadarakra. Ezekben a szerepekben megállja a helyét mindkét objektív.) Ha lesz lehetőségem, kipróbálom a Tairt telekonverterrel, és töltök fel ide képeket.
2013. máj. 3. 09:37
 3/4 anonim válasza:
A Tair 2x-es konverterrel 9es fényerejü. Nem 1értéket veszít, hanem az értékét meg kell szorozni, a konverter szorzójával.
2013. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta kipróbáltam mindkettőt. Nekem a Tair konverterrel jobban bejön. Csak erős fényben tudom használni, de végsős soron szebbek a képek, mint az Orestegorral.
2015. jan. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!