Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szombathelyi Kanizsai...

A szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan alacsony a színvonal? Négyes-ötös átlaggal érdemes oda menni? Mi a véleményetek?
2012. dec. 16. 18:42
 1/5 anonim válasza:

4 éve járok oda és egyáltalán nem alacsony a színvonal. Az új 2 tannyelvű osztályban főleg nem.

Van pár gázos tanár de ha nem fogod ki őket akkor szinte semmit nem kell tanulnod otthon, mert a suliban megtanulsz mindent. 4-5 átlaggal ideális választás lenne a kdg.

2012. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem alacsony a színvonal, viszont a mostani továbbtanulási feltételek mellett meggondolnám a helyedben, hogy mit választok. Mármint hogy eleve gimnáziumot, vagy egy olyan szakközépiskolát, ahonnan van lehetőséged továbbtanulni, de ad szakmát is.

Én pl. HBSZ-es voltam, elég erős suli az is, onnan nem volt nehéz még elmenni egyetemre. Viszont nem csak egy szál érettségivel jöttem ki (bár innen is megteheted, nem kötelező az 1 vagy 2 éves szakmai év). Persze volt hátránya ennek a sulinak is, de ezt nem részletezem, nem ezt kérdezted :)

Én mellesleg úgy tudom, hogy gimik között a Kanizsai a Nagy Lajos (bár erről hallottam egy s mást) illetve a Bolyai a legszínvonalasabb, legerősebb. De én 2 éve ballagtam, lehet azóta változott a három vezető gimi.

2013. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az a problémám, hogy halványlila gőzöm sincs, mit akarok dolgozni, ha felnövök. De tényleg. A lakberendező szakma tetszik, olyan szeretnék lenni, mint a viasaton az álomépítők, vagy a spektrum home-on a lakberendezős műsorokban :D De ez annyira elérhetetlennek tűnik. Inkább valami csendesebbet választanék, vagy nem tudom, igazából tényleg nincs ötletem. Ráadásul rontja a hangulatomat és az önbizalmamat, hogy szinte mindenki tudja már (7.-ben) hogy hova jelentkezik, milyen szakon, és később mi lesz, csak én nem. Ezért nem akarok szakközépbe menni.
2013. jan. 3. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy nagyon sokan nem tudják ott sem, hogy ki mi akar lenni... :) Csak maximum elképzeléseik vannak, vagy az, amit a szülők tanácsoltak. Szerintem a legtöbb általános sulis gyereknek fogalma sincs hogy mi akar lenni, nekem sem volt annyi idősen. (Sajnos még most is elég kevés, pedig egyetemre járok már)

Na viszont ez a suli szokott itt is indítani képzéseket, érdemes átnézni hogy mik a lehetőségeid.

Erről beszélek:

[link]

Igazából Okj-t elég sok helyen tudsz végezni, az első ingyenes (ha így marad) szóval oda gimi meg szakközép után is el tudsz menni. Én igazából csak azért mondtam a szakközepet, mert ott házon belül meg lehet csinálni, és nem húznak le annyira anyagilag :) Viszont azt is megcsinálhatod, hogy gimibe mész, aztán átiratkozol egy középsuliba okj-ra, ha van olyan ami tetszik (ún. szakképző évre) Ebben csak az a buktató, hogy van amihez már ott kellett volna venni néhány órát (szakmait), így nem mindenhová feltétel. Viszont gimiből annyiból több lehetőséged van, hogy némelyik tárgyból érettségizhetsz, amiből szakközépben nem. Erre jó példa: nálunk nem érettségizhettünk kémiából/fizikából mert nem vettünk elég órát, csak szintentartás volt Szóval orvosi kizárva, mert oda meg kell valamelyik.

2013. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező végül hova mentél továbbtanulni?

csak azért mert nekem is tetszene a KDG de nem tom hogy milyen.

2014. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!