Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2 év és értségi a matek...

2 év és értségi a matek tanárom nem engedi hogy függvénytáblázatot használjunk sőt senkinek nincs mert nem rendelt de látom hogy alattunk 3 osztállyal meg már használják persze más tanárnál hogy fogjuk így megtanulni a használatát értségire?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 17:27
 1/6 A kérdező kommentje:
kérlek írjatok mert szeretnék szólni neki ezért de szeretném tudni igazam van e
2012. dec. 17. 17:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár évvel ezelőtt, mikor középsulis voltam, a tanórákon dolgozatíráskor nálunk sem volt engedélyezett a függvénytáblázat, fejből kellett tudni a dolgokat, viszont mikor érettségiztem, akkor használhattuk. Akinek nem volt, annak volt néhány odakészítve külön egy asztalra és onnan el lehetett venni.
2012. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetemen sem lehet majd használni. Csak annak ajánlott a függvénytáblázatot használnia aki nem azzal akar továbbtanulni pl fizikából vagy ami még benne van.
2012. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sidel ***** válasza:

A használata nem olyan bonyolult, hogy ne tudd tanár nélkül elsajátítani. Beszerzel egyet és azzal csinálod a házikat és akkor hamar beletanulsz, hogy mi hol van.

Egyetemen tényleg nincs függvénytáblázat ha olyan szakra mész, ha meg nem, akkor meg matekból van minimális.

2 év sok idő. Fél nap alatt megjegyzed mi hol van. Olvasni meg már nyilván nem okoz problémát, szóval hipp-hopp elsajátítod.

Szerintem ezért felesleges a tanároddal konfliktusba kerülnöd. Legyen csak úgy, ahogy ő akarja. A tanárnak van egy bizonyos szabadsága a tanítás módszerét illetően. Neked is jobb lesz, ha nem mindent a fgvtáblázstból nézel ki, hanem fejből tudod.

Öcséméknek sincs függvénytáblázatuk, amin csodálkoztam is, de mondjuk emelt matek szakon érthető.

2012. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez-az hogy én értségi után a matekkal végzek és nem értem hogy most minek tanuljam meg a bonyolult képleteket ha úgyis kinézem majd éretségin
2012. dec. 18. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért lesz ott érettségin a függvénytábla, hogy ha véletlenül valami nem jut eszedbe, attól még meg tudd oldani a feladatot. De a cél, hogy fejből menjen. Mert a képleteket, stb. fejből kell tudni. Érettségin meg csak egy támpont, ha nem jut eszedbe, de nem azért, hogy onnan nézz ki mindent.
2012. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!