Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megtámadnak és megszúrom...

Ha megtámadnak és megszúrom önvédelemböl és nem hal meg akkor mit kapok érte? és ha belehal akkor is mit kapok érte? 13/F

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogos önvédelem esetén nem vagy elítélhető.


"29.§(1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.

(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

29/A.§ Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt."

2012. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
ha kessel vagy annal komolyabb fegyverrel akar megolni, akkor te is neki eshetsz kessel. Legalabbis valami ilyen torvenyt hoztak nemregiben. Bar ez lehet csak akkor van, ha mindezt a lakasodba betorve teszi.
2012. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az első komizó,mindent bemásolt,amit be kellett.Nem is kell tovább ragozni,mert felesleges.
2012. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szóval ha megtámadnak de csak puszta kézzel ütnek meg én meg megszúrom akkor az jogos?

amugy hány éves kortól vagyok felelős a tetteimért?

2012. dec. 19. 21:16
 5/6 qwertzoo ***** válasza:

14 éves korodtól te felelsz a tetteidért és mehetsz a fiatalkorúak börtönébe, de előtte is intézetbe küldhetnek.


Ha késsel leszúrsz valakit, nincs az a bíró aki felmentene.

Mert ha késsel megtámadnak, akkor nem lesz időd elővenni a tiédet és még meg is szurkálni. Ellenben ha van időd elővenni, akkor az nem támadás volt, hanem fenyegetés, és az más kategória. Ez alatt el is futhattál volna.

És már csak azt se fogják jó szemmel nézni, hogy késsel mászkáltál.


Szerintem legjobb esetben is felfüggesztett lenne, ha neked "kedveznek" a körülmények.

2012. dec. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak 2 métereskigyúrt kan cigányok keresnek és minden nap ott éllnak a asulimnán és meg akarnak késelni mertnme tetszek nekik..
2012. dec. 20. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!