Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon miért kell majmolnunk...

Vajon miért kell majmolnunk "amerikát"?

Figyelt kérdés

Véleményetek szerint az "amerikai-angol nyelven" éneklő Magyar "énekesek" elfelejtették a Magyar nyelv szépségét?

Mennyivel több ha nem Magyarul énekel és melyik réteget célozza meg a "zenéje"?

Én beszélem az angolt közép fokon de fel áll a szőr a hátamon mikor hallom a fonetikus és helytelen kiejtéseiket.

Nem gondolják,hogy magyar embereknek énekelnek és a Magyar az Magyar nyelvet szereti.

Miért "kell" az állítólagos elvárásoknak megfelelni mert,hogy az angol"világnyelv"?

Ui: a kis betűk szándékosak.



2012. dec. 21. 09:29
 1/10 Jézus :) ***** válasza:
2012. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok ország azért majmolja Amerikát,vagy egyáltalán külföldet mert van egy fajta lemaradás amit szeretnének behozni.Minden film,zene,ruha, készülék később kerül Európába,és egyáltalán a kultúra is más.

Például gondolj bele,egy díj átadón,Magyarországon mikor látsz olyan extrém ruhakölteményeket mint egy Amerikain?

Az angolul éneklésről annyit hogy sok országban,azért énekelnek angolul hogy eladhatóbb legyen a zenéjük. Viszont sajnos Magyarországon nem látom hogy futnának a külföldiek a CDk ért,mert amellett hogy maga a zene nem jó,rengeteg másik jobb külföldi előadó zenéjét hallgathatják.


Szóval sajnos Magyarországon nagyon nem sikerül behozni a lemaradást,hiszen a magyar közönség nem vevő arra amit próbálnak erőltetni.

2012. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen butaság, senki nem felejti el a nyelvét csak azért, mert más nyelven énekel.

Egyébként meg akkor már mi a helyzet a magyar helyesírással? Az nem fontos? Csak mert te szemmel láthatóan nem fektetsz rá nagy hangsúlyt... "Ui: a kis betűk szándékosak." - milyen kisbetűk? Én inkább azt kérdezem, miért a nagybetűk?? Mióta írjuk a "magyar"-t naggyal? SOSEM!!


Valami lenéző dolognak gondoltad, hogy az angolt kicsivel írod, a magyart meg naggyal?

Igencsak szánalmas vagy...

2012. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg egyre többen éneklenek inkább angolul,ennek az az oka hogy abban reménykednek hogy így más országokban könnyebben befuthatnak.
2012. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Hü-je énekesek helyett nagyobb baj hogy túl sok idegen kifejezéssel találkozunk nap mint nap.shopba megyünk meg plázába,centerbe.meg pub-ba.még véletlenül sem sörözőbe.
2012. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A személyes üzeneteidből nem kérek!

A nagy kezdőbetű a magyarra igenis idiótaság, főleg, hogy az angolt meg direkt kicsivel írod.

Valami bevadult jobboldali fasiszta lehetsz.

Személyes üzeneteket pedig ne küldözgess!!

2012. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6/6-nak

Ha elvadult fasiszta vagy esetleg náci lennék valószínűleg nem szeretném hazámat nemzetemet anyanyelvemet.Nem vagyok fajgyűlölő és jobb oldali.

De igen is MAGYAR vagyok "látod? nagybetűk.".Ha te kedveled ezt a nyelvi káoszt akkor enjoy the trash.

Amúgy meg minek is keresed igazad ha szidalmazni és kioktatni akarsz? Nem vagyok erre befogadóképes.

Élj békében magaddal.

2012. dec. 21. 15:04
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6/6-nak helyesbítve 6/7-nek

Ha elvadult fasiszta vagy esetleg náci lennék valószínűleg nem szeretném hazámat nemzetemet anyanyelvemet.Nem vagyok fajgyűlölő és jobb oldali.

De igen is MAGYAR vagyok "látod? nagybetűk.".Ha te kedveled ezt a nyelvi káoszt akkor enjoy the trash.

Amúgy meg minek is keresed igazad ha szidalmazni és kioktatni akarsz? Nem vagyok erre befogadóképes.

Élj békében magaddal.

2012. dec. 21. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az egész angolozás engem is zavar, de nagyon. Van nekünk saját nyelvünk (az egyik legegyedibb az egész világon), nem értem, hogy miért kell bevonni angol szavakat a nyelvezetbe. A németek is ugyanezt csinálják. Repülőtér helyett airportot írnak egy napilapba. Tudtommal németül a repülőtért Flughafennek mondják. Az angolul éneklésnek is meg van a maga helye és ideje. Egy vajdasági ismerősöm mesélte, hogy Dér Henrietta énekelt egy kis faluban a kolbászfesztiválon. Az emberek rá se néztek, sőt, fel voltak háborodva, hogy egyáltalán minek ment, ha angolul kornyikál, amit a vendégek fele nem is értett. Egyetértek ezekkel az emberekkel, mert az egy dolog, hogy ő a tvben angol számokat énekel, de egy ilyen helyen igenis a jó magyar dalokat kellene inkább előadni. Az egy dolog, hogy az angol világnyelvnek van titulálva, de ez még nem jelenti azt, hogy mindenki tökéletesen beszéli és érti is. Rengeteg külföldi ismerősöm van, akik egyenesen lesz*rják az angolt, egyszerűen megkötik magukat és nem hajlandóak beszélni, vagy akár megtanulni se. Mondjuk tudni azt kell(ene), de az olyan ember, aki nem jár nagyon külföldre, nem is kötelező, hogy beszéljen angolul, ennyi.
2012. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Imádom saját anyanyelvemet az összes ízes tájszólással együtt.És igen is,hogy megszólom azt aki un. divat szavakat használja mert egész egyszerüen utálatosnak találom.Ez olyan mint a pákó aki magyarul akar beszélni de egy kukkot sem ért belőle az ember.Kiráz tőle a hideg.
2012. dec. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!