Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy nevezik azt, mikor...

Hogy nevezik azt, mikor hirtelen valami váratlan történik, és mintha az agyam átvenné a teljes kontrollt a testem fölött, a másodperc tört része alatt mérlegel és már ki is adja a parancsot a testem izmainak?

Figyelt kérdés
Sokszor történik ilyen, de nem csak velem, és nem tudom pontosan, hogy hogy nevezzem :D

2012. dec. 25. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
reflexnek nevezik tudtommal
2012. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagyis pontosabban feltétlen reflexnek nevezik.
2012. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Őőőő... Hát lehetséges, de másra gondoltam, összetettebb mozdulatsorra.


Akkor inkább egy konkrét példát mondanék:

Egyik barátommal felszálltunk a buszra, de neki nem volt bérlete. Láttuk, hogy ugyan ott felszállnak az ellenőrök, és ő abban a pillanatban leszállt, nekem pedig iszonyat gyorsan kezdtek pörögni a gondolatok a fejemben: van-e még időm leszállni, vagy megyek egy megállót, leszállok, és visszasétálok, majd döntöttem és gyorsan leszálltam. Mindez egy másodperc alatt zajlott le, és utána egy perccel gondoltam bele, hogy úristen, annyira gyorsan történt minden, és mintha nem is én cselekedtem volna, hanem maga az agyam. Tehát olyasmi volt tényleg, mint a reflex.


Van erre a fajta „reflexre” valami spéci kifejezés?

2012. dec. 25. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor ez inkább adrenalinlöket:D
2012. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valamiféle terminus technicust vártam, de valójában csak a blogomba kell egy címkének, de ez az „adrenalinlöket” elnyerte a tetszésem :D

Köszönöm :D

2012. dec. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!