Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy tanácsadásra lenne szükség...

Egy tanácsadásra lenne szükségem, hogy ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

2012. Februárjában egy ismerősöm barátjának adtam 190.000 forintot (postai csekken keresztül) telefonokra, megegyeztünk, hogy 3 telefont fog nekem ebből vásárolni külföldön (telefonkereskedő üzlete van). A szállítás rendelés 2 hónapot vett igénybe, de kiderült hogy olyan telefonokat küldtek meg neki amelyeken nem volt szoftver.. Így közösen megbeszéltuk telefonon, hogy visszaküldi azokat és a pénzt amint visszaküldik, továbbítja nekem....

Nyáron külfödön volt dolgozott ...

Szeptemberben külde vissza a telefonokat , de a pénz mé mindig nem érkezett meg se hozzá se senkihez...

Ilyen esetben, én hogyan tudom a pénzemet tőle visszaszerezni, már 1 éve nem láttam semmit se belőle, de minden héten beszélünk telefonon hogy utánna jár ír azoknak akiktől kapta majd visszakuldte a telefonokat, de nem haladunk előrébb?


2012. dec. 28. 00:32
 1/3 anonim válasza:
szerentem sehogy sem ha semmiféle szerződés nincs persze ez csak az én véleményem
2012. dec. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász,de szerintem mivel postai csekken utaltál, van róla bizonylat, hogy a te pénzed hozzá került.


Magánszemélyek esetén ennek oka lehet adásvétel, ajándékozás, kölcsön, munkabér stb, de minden esetben kell róla papír, és némely esetben adóköteles is a dolog. Szerintem egy jogásznak lenne itt keresnivalója.

2012. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! Mindenképpen jogászhoz fogok fordulni.


Köszönöm mégegyszer gyors válaszaitokat, véleményeiteket!

2012. dec. 28. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!