Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mobil vagy vezetékes telefont...

Mobil vagy vezetékes telefont le lehet hallgatni?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha valakinek megvannak a megfelelő anyagi forrásai és személyes kapcsolatai, akkor el tudja érni, hogy lehallgassa a telefonomat? (Nem céges telefonról van szó.)

2012. dec. 31. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. De nem fogja, ne parázz.

Az egyik módja amikor központilag az AH teszi, rögzítik, vagy a rendőrség, ez ellen nem tehetsz semmit.

Van egy másik módszer amit MITM támadásnak is hívnak a számítástechnikában, és a bázisállomásnál ahol vagy ott "közbeékelődik" egy ilyen eszköz, és ráveszi a telefonodat, hogy az A5 titkosítást ne használja így "clear text"-ben sima titkosítatlanul beszélgetsz és nem közvetlenül a toronyra csatlakozol hanem erre az ál bázisállomás eszközre ami továbbítja a hívást a rendes mobilhálózatra. Ezt nem használják, mert problémás, mindig ott kéne lennie a támadónak ahol te vagy helyileg.


Ezt kiszűrheted pl. Nokia netmonitor kiírja ha felhívsz valakit hogy az A5 algoritmus/titkosítás él-e beszélgetés közben vagy sem. De tök mindegy mert a hatóság képes feltörni a titkosítást és központilag lehallgatni.


A műholdas telefon drága de itt nem tudják lehallgatni. Vagy crypto telefont használsz, szintén drága. Vagy netes beszélgetés Zimmermann féle Zfone.

2012. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár a felét nem értettem a válasznak...:)

Nem hatósági lehallgatástól félek..., kis ember vagyok én ahhoz...:)

Mondjuk úgy, hogy magán jellegű a problémám...:)

Szóval, akkor azt mondod, hogy nehéz dolga lenne annak, aki próbálkozik ilyesmivel...?

2012. dec. 31. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Azt még elfelejtettem, hogy ha okostelefonod van androidos stb. akkor telepíthet rá valaki olyan "vírust" programot ami rögzíti vagy továbbítja a hívást.


Ez ellen az a megoldás hogy nem hagyod őrizetlenül a telefonod és azokban sem bízol meg, akiket a legjobban szeretsz. Valamint hard resetet csinálsz a telefonodon. Ekkor minden adatod törlődik névjegyek stb. szóval előtte ments el mindent a számítógépedre vagy online.


Itt egy jó weboldal ahol megtalálhatod sok telefon hard resetét, magyarul hogyan állítsd vissza abba az állapotba, ahogy a gyárból kikerült. Töröl minden eddig telepített programot fájlt stb.

[link]

2013. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jan. 3. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!