Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hát normális az, aki vágdossa...

Hát normális az, aki vágdossa saját magát?

Figyelt kérdés
Miért vágdossa valaki saját magát? Ha igazából nincs rá oka (már nem minthogyha erre lehetne ok :S), akkor miért csinálja? És még élvezi is.. de azért kétlem, hogy mazohista lenne. Van ötletetek? Esetleg saját tapasztalat?
2009. aug. 25. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:
hogy félreértés ne essen nem rólam van szó :P
2009. aug. 25. 21:52
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem normális dolog. Ez most divat lett, lehet azért csinálja, amúgy én csak tippelek, ha ismered az illetőt, kérdezd meg tőle.:D
2009. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha emós a gyerek, akkor adjál neki egy élesebb pengét! >)
2009. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Úgy hallottam, hogy a fizikai fájdalom enyhíti a lelkit.
2009. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de vannak olyanok akik hajlamosabbak erre pl az intovertált melankolikus vérmérsékletűek(ez születésünktől fogva bennünk van, tehát bármilyen vérmérsékletű is légy, nem tudod megváltoztatni).A melankolikusokra jellemző a zárkózottság, merevség, érzelmei lassan alakulnak ki, folyamatosan nagy erősségig fokozónak, ugyanakkor tartósak. Különösen a negatív érzelmeitől nem tud szabadulni. Mindez nem ok arra, hogy az ember kárt tegyen magában, de mégis hajlamosabb rá. Valami olyant tettek amit megbántak, vagy amivel valamit nagyon elrontottak, vagy épp azzal rontottak el valamit, hogy nem cselekedtek, bűntudatod éreznek, képesek az kisebb negatív érzéseket is felnagyítani, és azzal, hogy vagdossák ereiket, azzal büntetik magukat. De igazából csak nekik van meg rá a nyomatékos okuk. Szerintem ez nem szánalmas hiszen (lelki)betegek az ilyen emberek és orvosra szorulnak (ők nem mutogassák sebeiket, mivel nem dicsekednek azzal, hogy valami hibát követtek el és büntetik magukat-csendben szenvednek), ellentétben azokkal akik csak divatból csinálják és másoknak mutogassák, hogy sajnáltassák magukat, vagy hogy felvághassanak.

Nekem ez a véleményem, viszont az eleje amit a melankolikusokról írtam az tény.

L17

2009. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat! Én is gondoltam arra, hogy csak sajnáltatják magukat, hiszen ha csak simán kárt akarna tenni magában akkor nem látható helyen csinálná és asszem bevett szokás a karon csinálni, ahol JÓL látható :S köszii mindenkinek!
2009. aug. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!