Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendőr, mentős, tűzoltó....

Rendőr, mentős, tűzoltó. Melyik a jobb szakma?

Figyelt kérdés

fizetés,előnyök,hátrányok?

sok jó és hasznos infót kérek :D


2013. jan. 1. 13:54
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és 18/l vagyok
2013. jan. 1. 13:58
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ne a fizetést nézd, mert akkor belefásulsz egy idő után a munkába, ezért majd a pokolba kívánod.

Mit szeretsz inkább?

Rendőr: Azon belül is milyen? Közlekedési? Nyomokat rögzíteni? Ez esetben kell főiskola. Szeretsz tanulni?

Esetleg, egy tüntetésnél kirendelnek az utcára megtudnál verni embereket? Vagy ha kissebségi területen kell járőrözni, ahol balhé van akkor szét mernéd őket választani?

Tűzoltó: Félsz a tűztől? Ugye nem borulsz ki egy halott ember látványán? Közúti baleseteknél is a tűzoltók vágják szét a kocsit, hogy ki lehessen venni az embert. Bírod a sokkot? Magassággal is ki vagy békülve? Mert egy tízemeletes ha kiég nem mondhatod, hogy emelőkocsival nem emelhetnek fel!

Mentős. Mentőautó vezetésére gondolsz? Itt nem tudom, hogy kell e valamiféle egységügyi végzettség. Gondolom, azért itt is kell valamilyen alapfokú. Ennek néz utána.

2013. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Mentős: Na ezeket széthajtják ám.


Tűzoltó: Hamari nyigdíj HA megéred...


Rendőr: Viszonylag jó kis fánkzabálás ha valami koszos kis faluba kerülsz ahol kevés a cigány. De mínusz, hogy utálni fognak.

2013. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Azt írod lány vagy. Nos, a nemed alapján már ki is lőheted a tűzoltót. Max valami irodai munkatárs, szóvivő lehetsz.

Mentős ápolónak, orvosnak mehetsz.

Rendőrként is inkább az irodai munka felé fognak (akaratodon kívül) tolni. Persze lehetsz járőr, helyszínelő és elméletileg bármi más is a szakmán belül, csak ne felejtsd el, hogy azért ebben az országban még ha burkoltan is, de él a diszkrimináció.(és ez majdnem minden szakmára vonatkozik - tapasztalatból mondom)


A fizetés egyik helyen sem valami nagy.

Az exem tűzoltó parancsnokként keresett b130-at. (vagyis én így tudtam)

Az egészségügyet sem fizették meg soha.

Magas beosztású és/vagy korrupt rendőrként kereshetsz a legtöbbet. :)

2013. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%
Hölgyként mentőápoló se lehetsz. Csak mentőtiszt vagy mentőorvos.
2013. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!