Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felvilágosítana valaki a...

Felvilágosítana valaki a postai csomagküldéssel kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv.


Először is tudom, hogy minden megtalálható a posta honlapján, hivatalos nyelven, de nekem az nem elég világos.

Tehát leírnám, hogy gondolom most és aki szerint nem helyénvaló, az kérem javítson ki.


Standard és nem standard csomagnál szerintem nem kapok küldeménykódot, nem tudom lekövetni, merre jár a csomag. Ezen kívül gondolom a dobálás is mindennapos. Itt kérdésem is lenne, az így feladott dolgok eltűnhetnek?


Van az értékbiztosított küldemény (zöld papírt kell kitölteni), melynél kapok kódot, nyomon tudom követni és nem dobálják. Ennél vannak értékhatárok is.


Van még az utánvétes feladás (rózsaszín papíros), ez gondolom megegyezik az előzővel, kivéve persze az utánvétet. Itt hogy kapom meg utólag a pénzt?


Továbbá hagytam-e ki valamilyen feladási típust?



2013. jan. 2. 13:30
 1/5 A kérdező kommentje:
A feladási típusnál persze az ilyen hétköznapiakra gondolok. Igazából nekem ez a 3-4 is elég kielégítő lenne, ha mindent tudnék a menetéről. Ezért kérem a segítségetek.
2013. jan. 2. 13:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egész attól függ hogy mit akarsz feladni (súly,méret).Ha a mérete megengedi 2 kilóig mehet ajánlott levélként.A standard és nem standard csomag is kap azonosítót,minden csomagként feladott küldemény kap!Rosszul gondolod:a "dobálás" nem mindennapos.Ha utánvéttel adsz fel valamit akkor az általad meghatározott összeget a postás kézbesítéskor beszedi a címzettől és (az általad feladáskor kitöltött és a küldeményhez csatolt) rózsaszín utalványon eljuttatják hozzád pénzküldeményként.Remélem segítettem:egy postás.
2013. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Üdv!


Köszönöm a választ, részben hasznos volt. :)

Tudom, hogy kap azonosítót, de kérdés, hogy én is megkapom-e? Vagyis ha eltűnik, tudok valamit tenni?

Legfőképp az érdekelne, hogy mikor milyen papírt kell kitölteni. Nem akarok emiatt a postán hosszú sort előidézni, ezért kérdezek itt.

Ajánlott levelet értem, de mi a plusz papírmunkám tértivevény és utánvét esetén?

2013. jan. 8. 03:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy megkapod a számot,a feladóvevényen van rajta-ezzel tudod kerestetni is.Ha ajánlott levelet adsz fel csak egy zöld feladóvevényt kell kitöltened (ha utánvétes is akkor egy rózsaszín uv lapot is);ha csomagot adsz fel bonyolultabb egy picit mert több csomagfajta is van,általában a postán ki vannak téve feladóvevények (amíg valaki el nem viszi haza az összeset...).Szerintem ha csomagot adsz fel inkább érdeklődj az ablaknál-megkérdezik majd hogy kérsz-e értékbiztosítást,másnapi kézbesítést,esetleg törékeny-e,stb...és kiadja a megfelelő feladóvevényt.
2013. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. jan. 12. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!