Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » át szeretnék íratkozni egy...

át szeretnék íratkozni egy másik iskolába, hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumba járok nem állok olyan rosszul,szóval nem arról szól ez az egész,hogy nem bírnám a sulit.Egyszerűen nem érzem jól magam.Epiteszeti szakkozepbe szeretnék átjelentkezni,de anyuék szerintem nem engednék meg.Már szeptemberben is átakartam íratkozni,de megkaptam tőluk,hogy amit választottam,azt csináljam is végig... :/

Nagyon bánom,hogy mikor dönteni kellett,a gimi mellett dontottem ://


2013. jan. 3. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondd el nekik az észérveidet, szerintem. Amit "ellőhetsz": szeretnél szakmát tanulni, az tényleg érdekel, a továbbtanulás szempontjából jobb lenne - egyre nehezebb egyetemre bekerülni. Ráadásul változtatni soha nem késő, inkább előbb, mint később. A gimnázium mellesleg csak a továbbtanulásra készít fel, pluszt nem nagyon ad, maximum nyelvek területén.

Saját részemről én eleve szakközépbe mentem, pedig szüleim erőltették volna a gimit. Azért döntöttem így, mert kijöttem egy szakmával, de utána még el tudtam menni továbbtanulni is. Viszont az utóbbi nem volt egy kényszer, hogy egy érettségivel állok ott, és még valamit el kell végezni.

Viszont a lehetőségeidet jól gondold át, tehát úgy értem, hogy hátha amit a másik suli ad, el tudod végezni OKJ tanfolyamon is (21 éves korig az első OKJ ingyenes) vagy ha csak szakmát ad, akkor viszont utána tudsz-e tanulni még. Illetve ha azt nem szeretnél, mik az elhelyezkedési esélyeid. Remélem tudtam segíteni! :)

2013. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségedet, még azt szeretném mondani,hogy a suli,amit kinéztem elég messze van,igy koleszon kéne lennem,és nem tudom,ehhez mit szolnának.
2013. jan. 3. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!