Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek szóljak a szüleimn...

Szerintetek szóljak a szüleimnek, hogy másik gimin gondolkozom?

Figyelt kérdés

Ez még nem végleges, csak úgy felmerült bennem. Most egy átlagosnak mondható gimibe járok, félévkor kitűnő voltam, a jegyeim zöme is 5-ös (csak néhány 4-esem és össz. 3db 3-asom van). Tavaly a felvételikor anyukám javasolta is, hogy menjek egy erősebb gimnáziumba, de egy óriási hiba miatt nem mentem bele. Azt a nagy hibát nem részletezném, csak annyi, hogy egy most végzős fiú miatt volt, de pár napja összejött egy lánnyal, és már nem érdekel a srác. Hatalmas hiba volt, belátom, de mostanában gondolkoztam, hogy ha szeretnék "jónak mondható jövőt", akkor ahhoz "alapozás" is kellene (remélem értitek).

Már ezt a 9.évfolyamot itt szeretném befejezni, addig nem is szeretném felvetni az ötletemet a szüleim előtt. De ha "eljön az idő", hogyan, mit mondjak nekik? A gimnázium, amit kinéztem, ott biztos, hogy nem lennék kitűnő, de legalább sokkal többet tudnék tanulni, mint a mostaniban. Szerintetek érdemes lenne majd váltani, vagy az "új osztálytársak" majd ki fognak nézni, amiért új leszek?

Nem sok igazi barát köt ehhez a sulihoz, ezért ennyi miatt nem múlhat a suli-váltás.

Bocsi, hogy hosszú lett.

15/L


2012. febr. 9. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond el édesanyádnak, amit itt leírtál. Belátod, hogy rossz döntés volt ez a gimnázium, szeretnéd rendes alapokra tenni a jövődet és erősebb gimnáziumba járni. Ha ész érveket használsz nem pedig tinis nyafikat, akkor semmi akadálya (szerintem).
2012. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom, nem akarlak megbántani vagy ilyesmi, de azért három 3-as egyáltalán nem olyan nagyon jó. Nm azt mondom, hogy kitűnőnek kéne lenned, de szerintem ha ilyen jegyeid vannak egy átlag gimnáziumban, akkor egy erősebbet nem bírnál. Nem akarlak lebeszélni, csak azt akarom mondani, hogy a saját képességeidhez való suliba járj, és ne akarj átlagon felülibe járni, ha te nem vagy átlagon felüli.

Remélem érted, hogy mit akarok kifejezni.

2012. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem a bizonyítványomban volt 3db 3-mas, hanem az összes (kb 50-60) jegyem közül van 3db 3-mas, ami nem témazáró, hanem röpdolgozat, kb 6-7 db négyesem, és a maradék 40-50 jegyem pedig ötös. szerintem bírnám az erősebb gimnáziumot is, mert itt is szinte alig tanulok napi 1-2 órát, megvan az ötös (lekopogom:), pedig ebben a gimiben emelt szintű évfolyamba járok. (amúgy a tavalyi felvételim 84 pontos volt..) vagy te ezt hogy értetted, utolsó? :)
2012. febr. 9. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

először én is azt hittem,hogy a bizidbe van 3 3-mas,mert eléggé úgy lehetett érteni ;)

a válaszom,az hogy mindenképp szólj anyukádnak,megfogja érteni,és szerintem át is fog íratni.14L

2012. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj a szüleidnek.

Hasonló cipőben járok,szerintem próbáld meg a másik gimit,ha tudod,hogy ott többet megtanulhatsz.

Biztosan megértik majd a döntésedet :) Sok szerencsét :)

2012. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ja, így már értem. :) Azt hittem, hogy a bizidben volt három 3-as.

Mindenképp szólj, mondd el, próbálj értelmes érveket felhozni, és szerintem a szüleid belemennek.

2012. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!