Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
A szüleim azt szeretnék, ha gazdasági területen dolgoznék, például, ahol apukám korábban dolgozott, egy cégnél, logisztikai igazgatóként (Elég jó fizetése volt+céges kocsi). Én azonban matekból nem vagyok jó, mert most félévkor hármas leszek belőle (11.-es vagyok), tavaly 4-es voltam matekból. (A tavalyi félévi és évvégi átlagom, valamint a az idei félévi átlagom is 4,3) Aztán van a B terv (ha ezt lehet tervnek nevezni) imádok idegennyelveket tanulni. Angolból és Németből dicséretes ötös vagyok, plusz franciát is tanulok különórában, az is elég jól megy, és ennek az lenne a lényege, hogy valami olyasmi területen dolgozzak, ahol ezt hasznosíthatom. Ezzel az a gond, hogy a szüleimnek ez nem tetszene, mondjuk azért annyira nem akadnának ki rajta. (Úgy értem, hogy ők nem erőltetik azt, hogy gazdasági területen dolgozzak.) A másik pedig, hogy a tolmácson, kívül milyen szakmában lehet még hasznosítani a nyelvtudást?

2013. jan. 3. 23:07
 1/1 anonim válasza:

azt csinálj amit te szeretnél.!


egyébként.. nyelvek.. pl:

- a fordítás: könyvek,cikkek,filmek stb...

- idegenvezető

2013. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!