Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jár-e munkanélküli segély a...

Jár-e munkanélküli segély a gyes mellett? Lejár a gyedem 2013. 01.21. -én, nem vesznek vissza a munkahelyemre.

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem . De sokan gyed után elmennek munkanélkülire arra a 3 hónapra ,ha jól tudom csak annyi . Mert több mint a gyes pénzbe. . Majd ha lejár a munkanélküli akkor kérik utána a gyest.
2013. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jár. Amíg gyesen vagy, nem tudsz regisztrálni sem álláskeresőként.
2013. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én szintén hasonló cipőben vagyok.A Gyed után gondolom kellet papírt kitöltened,hogy fizetés nélküli szabdságot kérsz a gyermek 3 éves koráig.Ezt általában kérik a munkaadók.A gyed után te szólj nekik hogy gyes-re mennél. Ez nekik nem kerül semmi többletbe,pusztán papíron létezel.A Gyes igénylő papírt kérhetsz telefonon is akár a helyileg illetékes Államkincstárnál.Azt neked kell igényelned amúgy is.Megkapod a Gyest amíg a gyereked be nem tölti a 3 évet.Ma a gyes mellett vállalhatsz munkát maximum heti 30 órában.Keressél egy céget aki alkalmazna.Ha szerencsés vagy mint én akkor az új cég tovább is alkalmazni fog átvesz majd 8 órában.A régi munkaadóddal meg megszünik a munkaviszonyod miután letelt a GYES.Az már más kérdés hogyan szüntetitek meg.Én éppen hasonló dologban vagyok.Jelenleg várom,hogy pár hónap múlva letelik a GYES és a régi munkaadóm mivel nem tud visszavenni mert helyileg az ország másik felébe ment el,kénytelen lesz engem kirúgni.A mostani cég ahol 6 órában dolgozom át vesz majd 8 órásra.Remélem segítettem!Sok sikert!
2013. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én a gyed utolsó napján (közös megegyezéssel) felmondtam. Igényeltem a gyest és keresek munkát.
2013. jan. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!