Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lejár a munkanélküli...

Ha lejár a munkanélküli járadékom ebben az évben és nem találtam munkát, hogy bedolgozzam azt az időt, ami hozzá kell, a mellett, hogy nem kapok tovább semmilyen juttatást, van más következmény?

Figyelt kérdés
Beteg vagyok egy ideje. Tavaly ősszel kezdődött. Akkor is fent állt ez a probléma, de egy vállalkozó ismerősöm segítségével megoldottuk azt az egy hónap munkát, ami kellett a "segélyhez". Viszont idén már jobban vagyok, cska még nincs munka, de szintén le fog járni az idő. Ha most inkább nem kérem a járadékot (ezt a 22ezer ft-ot), nem zárnak ki valamiből, vagy milyen következménnyel jár?

2012. nov. 20. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Hú de össze-vissza írsz. Álláskeresési járadékhoz nem 1 hónap munka kell tudtommal. Mindenesetre ha nem dolgozol, annak nincs következménye. A Tb-t be kell fizetned, illetve ha nem fizeted, az szépen gyűlik, de nem vészes, havi 5 ezer körüli összeg. Büntetni nem fognak, ha nincs melód :)
2012. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresési járadék mindenképpen lejár az ellen nem lehet mit tenni. A segélyhez kell 30 nap munka egy évben (nem naptári évben egyébként), de ez lehet önkéntes munka is, sőt háztartási munka is valakinél.
2012. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkét válasz hasznos volt! Egyébként a segélyre gondoltam.


Az viszont nem jó hír, hogy a TB-t nem fizeti tovább az önkormányzat..

2012. nov. 20. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A TBt külön is rendezheti az önkormányzat, akkor is ha nem kapod a foglalkoztatást helyettesítő támogatást (segélyt)

Kérelmezni kell. A szociális törvényben megtalálod ennek (is) a feltételeit.

2012. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha be vagy jelentve a munkaügyi központba, mint reg álláskereső, akkor a TB-ét az állam átvállalja.
2012. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 verde ***** válasza:
100%

Neked is tisztázni kellene a fogalmakat, mert így nehéz értelmezni a kérdésed.

járadék vs segély(ebből is van több féle)

A járadékot a ledolgozott munkaviszonyod alapján kapod(Min 360nap).

A foglalkoztatást helyettesítő támogatást, rászorultsági alapon állapítja meg az önkormányzat, de ebben az esetben is kell tartanod a munkaüggyel a kapcsolatot.

Egyik alapfeltétele, hogy egy éven belül le kell dolgoznod 30 napot, ha ez nincs meg akkor megvonják 1 évig. Ha ezt kapod a tb-d fizetve van.


Az előttem szólóhoz: Ha sehonnan nem kapsz semmi ellátást, attól még, hogy regisztrált álláskereső vagy, nincs a tb-d fizetve!

2012. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!