Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen rossz az élet?

Miért ilyen rossz az élet?

Figyelt kérdés
Sok rossz ért mostanában, és ezt el is kell fogadnom, el is fogadtam. És lesz még rosszabb is, tudom. Holott azért vannak örömök az életben, de alapvetően sok szenvedésből áll... És nekem még jó dolgom van, vannak olyanok, akik nálam sokkal több rosszat kell, hogy átéljenek. Miért? Mire jó ez, hogy ennyi szenvedés van? Miért ilyen szar az élet...?
2013. jan. 4. 16:25
 1/9 2xSü ***** válasza:

Nem az élet rossz, hanem a hozzáállásod, vagy amihez viszonyítod. Egy római rabszolga szíves-örömest cserélne veled, és remekül érezné magát.


Persze nem tudom, hogy mi az a sok rossz ami ért…

2013. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden az értékeléseden függ! :)
2013. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és ez csak egyre rosszabb lesz
2013. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért rossz az élet mert szemét emberek irányítják


Viszont az első válaszolóval egyet értek,egy római rabszolga,éhező etióp gyerek stb szívesen helyet cserélne veled.Az a helyzet hogy az ember mindig elégetlenkedik,nekik semmi sem jó,én is olykor elszégyellem magam amikor panaszkodok valami miatt,hiszen örülhetnék hogy nekem ilyen életem van

2013. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt is akartam írni, csak nem sikerült elég egyértelműre... Írtam, hogy nekem még jó dolgom van. És ennek ellenére, van egy csomó bajom.

De például az etióp kisgyerek, vagy a római rabszolga, mivel érdemelte ki, hogy ilyen rossz legyen neki? És a sok emberkínzások satöbbi... Azok mivel érdemelték ki? NEKIK egyértelműen szar az élet, és ez rohadtul nem igazságos.

2013. jan. 4. 17:45
 6/9 2xSü ***** válasza:
87%

Marcus Aurelius mondja: Minden, ami történik, igazságosan történik. Mit jelent ez? Hogy minden, ami megtörténik, része az életnek, tehát a valóság része. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem létezik olyan, hogy igazság, vagy igazságtalanság, de rengeteg olyan dolog van, ami része az életnek, csak mi kizárjuk, nem veszünk róla tudomást, elhitetjük magunkkal, hogy ez természetellenes, ritka, stb…


Az ember pont attól ember, hogy az ideálist keresi, azt akarja megközelíteni. Ha megnézed a természetet, ott is van éhezés, vannak betegségek, balesetek. Mi meg úgy élünk, és a civilizációs vívmányom miatt egyre inkább úgy is hisszük, ha az a természetes, ha nincs betegség, nincs baleset, a halál öregen ér. Mindent megteszünk, hogy így legyen, de ez egyáltalán nem természetes.


Aztán az élet fenntartásához óriási energiabefektetés kell. A kényelmes élethez meg még több kellene. Mi meg panaszkodunk, hogy dolgozni kell, meg drága a távhő, meg az áram, holott mi magunk képtelenek lennénk megteremteni azt, ami minket kiszolgál. Természetesnek vesszük, hogy ha hideg van, akkor elegendő felcsavarni a fűtést, ha sötét van, felkapcsolni a villanyt és nem kötjük össze a munkával, nem annak az örömeként fogjuk fel. Természetesen így nem lesz öröm sem a munkában, sem abban, amit ezáltal meg tudunk teremteni.


Aztán persze van egy csomó társadalmi nyűgünk, amit megint el kellene fogadni, de ilyen-olyan okok miatt érzelmi kérdést csinálunk olyan dolgokból is, amiből nem kellene.


Végül is mi kell a boldog élethez? Annyi élelem, amitől túléljük, és ami annyira kielégíti az éhségünket, hogy tudjunk mást is csinálni mellette. Kell némi kényelem, hogy pl. nem fázz túlságosan, de kb. ennyi elég is. Meg kell valami, ami emberhez méltó tevékenység. A többi csak luxus és általában nem tesz boldogabbá, viszont sok ember boldogtalanságnak tartja a hiányát.

2013. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan gyorsan tökéletes a világ. 50-60-70-80 évvel ezelőtt az életért harcoltak az emberek, hogy legyen mindennap zsíros kenyér, és fedél a fejük felett. Nem az volt a probléma, hogy a munkahelyen sok hülye kolléga van, hanem örültek, ha egyáltalán van munkájuk.
2014. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem az élet egy 80%- os kínlódás és szenvedés, a többi meg az egyéb, aztán abból az egyébből is csak egy minimális hányad a boldogság, és ez

is talán szinte gyermekkorban van. Felnősz, aztán vet az élet ahova vet, ha megölnek, megkínoznak, kiraknak a házból, baleset ér, meghal a gyereked, meghalnak a szülők sokszor idő előtt, magadra maradsz, dolgozol, aztán annyi, igazából senkit sem érdekel a sorsod, nincsenek jó szabályok erre.. Aztán jön a duma hogy ezeket a dolgokat el kell fogadni, meg ez tesz erőssé... Erőssé?? Mihez? A további vergődéshez? Köszi. Meg úgy sem leszel boldog, ahogy azt a fejedben elképzeled, akárhogy hajszolod. Vagy ha az is vagy, hamar elmúlik. Arról nem is beszélve, hogy tényleg igazságtalanságról van szó, és az élet értelmetlenségéről. Van akit megkínoznak, megerőszakolnak nőket stb.. az egész életét ezzel megpecsételve. Ennek értelme van?

Mi az élet értelme? Kérdezem, általában társadalmi követelményeket, elvárt normákat sorolnak:

GYEREK, ASSZONY, AUTÓ, HÁZ, CSALÁD.

EZ lehet érdeme az életnek, de túl sokszor torkollik még ez is szenvedésbe, és bánatba.

Persze vannak itt jó dolgok, de az elenyésző semmire való illúzió, a folyamatos igazságtalan szenvedéshez mérve.

Én bár ne születtem volna. Vagy ha emberi mivoltomból adódóan nem félnék a haláltól (Ugyebár megszületsz, hogy ne akarj meghalni) már rég itthagytam volna mindent..

2022. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8as vagyok: + nem beszélve az indokolatlan, random, spontán rákbetegségeknek, amik mint egy szerencsekerék, válogatnak hogy mától ki fog szenvedni, az immár rövidke élete végéig.
2022. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!