Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha feljelentést akarok tenni,...

Ha feljelentést akarok tenni, jelöl ki számomra az állam ügyvédet? Másképp fogalmazva ingyen megtehetem a feljelentést?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az állam akkor jelöl ki számodra ügyvédet, ha téged gyanúsítanak valamivel, és nincs saját ügyvéded aki védjen.
2013. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A feljelentésnek az ügyvédhez semmi köze nincs. A feljelentést ingyen és bérmentve teszed meg, például a rendőrségen.

Ha beperelsz valakit, akkor sem JÁR az ügyvéd, neked kell megfogadnod, hiszen te vállaltad a pert.

2013. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A feljelentés ingyenes, de ha perré alakul, az Igazságügyi Hivatalban kérhetsz ingyenes jogi képviselőt, amennyiben rászorulsz.
2013. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nem vagy elég konkrét, így nehéz a válasz:

Ha vásárlással, szolgáltatással kapcsolatban van gondod: fogyasztóvédelem békéltető testülete ( itt nem kell ügyvéd)

ha egyéb, akkor keresd meg a Megyei kormányhivatal jogi segítségnyújtási szolgálatát, ott ingyen tájékoztatást kaphatsz.

Ha a feljelentést a rendőrségen kezdeményezed, ott nem kell ügyvéd.

Ha a bíróságon akarsz pert indítani valaki ellen,ide célszerű ügyvédet fogadni és akkor már költségeid lehetnek, ha veszted a pert. Egyébként az ügyvédi költséged megtérítését kérheted pervesztestől.( De ezt már az ügyvéded úgyis fogja tudni.)

Tudomásom szerint az állam védőügyvédet jelöl ki annak,aki önmaga valami miatt nem képes megbízni.( Nem tudja fizetni, nem elérhető stb.)

2013. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha feljelentesz valakit és bíróságra kerül az ügy illetéket kell fizetned máskülönben el se indítják (2 éve 5ezer volt,tavaly 6000 most nem tudom mennyi)Ha nyersz visszakapod,ha nem mindent neked kell fizetned.
2013. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a kollégiumi kiköltözést tárgyhó 20-áig be kell jelenteni, ellenkező esetben a következő hónapot is ki kell fizetni. én 20-án bejelentettem (előtte meg is kérdeztem egy illetékest, hogy nem késő-e még, azt válaszolta, hogy időben vagyok). erre kapom az e-mailt, hogy mégis elkéstem. felkerestem az említett illetékest, aki azt felelte, hogy 19-e éjfél a határidő, ők ezt a 20-át úgy értették, hogy aznap már nem lehet... nos erről 1 szó nem esett az általuk szerkesztett hivatalos oldalon, sőt még a hivatalosan kirendelt ügyintéző is csak utólag közölte - megmásítva, amit előbb mondott - hogy későn adtam be a kérelmet.


röviden, dióhéjban ez lenne a történet

2013. jan. 9. 17:26
 7/9 A kérdező kommentje:
természetesen arról, hogy ki kell fizetnem a januári díjat, már csak akkor értesítettek mikor kiköltöztem, véletlenül sem szóltak előtte, amikor még lemondhattam volna a kiköltözési kérelmet
2013. jan. 9. 17:28
 8/9 A kérdező kommentje:
amennyiben a kollégiummal nem sikerül megállapodásra jutni, mit gondoltak mi lehet a legésszerűbb lépés?
2013. jan. 9. 17:29
 9/9 anonim válasza:
Elsősorban szerezz be egy kollégiumi szabályzatot. Kell lennie, és abban pontosan benne kell lennie a lemondás feltételeinek. A szóbeli közlés nem igazán kompetens, mert amikor beköltöztél akkor tudomásul vetted, hogy azok szerint a szabályok szerint kell fizetned, lemondanod, stb. A (jog)szabály nem ismerése nem mentesít... Ám, ha abban az van,hogy 20.-ig lehet lemondani, akkor az nem 19.-e ! Írd meg mire jutottál!
2013. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!