Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van jogunk meghalni?

Van jogunk meghalni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van jogunk élni? Ha már itt vagyunk biztos. Ha nincs, és jogtalanul vagyunk itt, akkor biztos van jogunk meghalni. De aki születik, úgyis meghal, tehát a válasz igen.
2009. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem jog kérdése. természetes folyamat, ami körben az egész élővilágban folyamatosan zajlik.
2009. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annak kapcsán merült ez fel bennem, hogy mindig mindenkit le akarnak beszélni a halálról. Épp egy filmet néztem, amiben a rákos idős férfi nem kér a kezelésből, a felesége pedig ordítozik vele, hogy miért adja fel?

Szerintem a férfi már nyugiodtan meghalhat. Van gyereke, unokája, ledolgozta amit le kellett, a család rendezett, ő pedig még jó állapotban van. Szerintem nem kell megvárni míg szellemileg legyengül, kezd megvakulni megsüketülni, alig tud már járni és pelenkázásra szorul. Sokkal egyszerűbb szépen befejezni az életét. Valamiben meg kell halni. Ezen gondolkodtam. Még fiatal vagyok, de remélem időben jön majd a halál és el tudom fogadni majd és másik is elengednek. Nem akarom én sem megvárni míg lepukkanok. (Amúgy a film lényxege az voltr h egy másik faszival végigcsinálnak egy listát, h mit akarnak még tenni mielőtt meghalnak.)

2009. aug. 29. 10:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyiban jog kérdése, hogy az embert sosem hagyják meghalni. Még akkor sem ha meg akar, vagy ha már nem tudna teljes életet élni.
2009. aug. 29. 10:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: ha abból indulunk ki hogy az élet ajándék, úgy katuk, hogy nem kértük, akkor van. Mi kaptuk, mi rendelkezünk vele, így van jogunk használni.
2009. aug. 29. 10:28
 6/10 A kérdező kommentje:
De mivel a miénk, mi döntünk róla, hogy mikor vélunk meg tőle. Persze ajándékot kidobni illetlenség.:)
2009. aug. 29. 10:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
rről már sokat és sokan vitáztak.Kb.féléve a Duna TV_ben voltak orvosok,jogászok akik az eutanázia jó és rossz oldalát vitatták,eredmény nélkül.Általában sehol nem engedélyezik.Nekem is az a véleményem,ha a beteg még teljesen épelméjű,legyen joga dönteni,hogy akar-e szenvedni és másoknak is terhére lenni vagy sem.De még az öngyilkosság is büntetendő cselekmény.Érdekes módon az említett adásban egy orvos mondta,hogy amikor az édesapja menthetetlen beteg volt,és megakart halni,megkérte a kollegákat,hogy ne lélegeztessék mesterségesen,így az apja csendesen elhunyt.De ez nem volt törvényes.Szerintem ez volt a jó megoldás.
2009. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem joga van mindenkinek dönteni arról, hogy akar-e élni vagy sem. Én is csak a menthetetlen beteg esetét tudom felhozni, mikor még teljesen épelméjű és tudja, hogy már csak a szenvedés vár rá... Ugyan ki ítélhetné el azt, aki inkább csendben elaludna örökre, mintsem hogy szenvedjen és totálisan leépüljön? Ha létezne túlvilág és bűnhődés, ott mindenki úgyis megkapja a magáét...

Másik meg, hogy az eutanáziát azért sem támogatják, mert megeshet, hogy az emebrek nagy része ezt inkább a maga javára fordítaná, pl. óóó szegény milliomos nagypapa de beteg, ne szenvedjen szegény... Hát kb. ezért nem támogatják másik meg ugye a vallási ok, hogy mégiscsak (ön)gilkosság...

2009. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A passzív eutanázia például nem is gyilkosság! Csak engednek a természet akaratának, ahelyett hogy önbíráskodnának. Aktív eutanázia történt már egyáltalán? Mert midnenki csak a gépek kikapcsolását meg a gyógyszer megvonását emlegeti aként, pedig létezik ennek az a formája is amikor beavatkozással vetnek véget a szenvedő életének.

Amúgy visszaélések mindenig lesznek. Szerintem ezzel nem lehet mit csinálni...Még milliomosnak sem kell lenni hozzá, elég ha csak a pár milkós lakásra fáj a kölkök foga... ajnos ilyen lesz, nem lehet elkerülni.:(

2009. aug. 29. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd! Nem tudom van-e jogunk élni és meghalni, de úgy is élunk és úgy is meghalunk!

Pont.

2009. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!