Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyvéd vagy Jogász segítene...

Ügyvéd vagy Jogász segítene nekem Kártérítéssel kapcsolatos dologban?

Figyelt kérdés

Tisztelt Címzett!

29 éves nő vagyok. Volt párom annyira fanatikusan ragaszkodott hozzám, hogy megfenyegetett: amennyiben elhagyom, elintézi, hogy ne legyek másé (ha már az övé nem lehetek) mert nélkülem az élete nem ér semmit. Elhagytam, erre jelentkezett a rendőrségen, hogy megölt egy embert és ott voltam vele én is. Külföldön éltünk akkor, hajnalban pizsamában, bilincsben vittek be a rendőrségre. Onnan a Mo.i előzetesbe 1,5 évig! Aztán leminősítették a vádat rablás pszichikai bűnsegédre. I.fokon felmentettek. Első naptól kezdve próbáltam bizonyítani, hogy azon a napon dolgoztam 200 km-re a tett színhelyétől. Kártérítési peren mekkora esélyem van? Mekkora összeget kaphatok ezért? Bár azt semmi sem tudná kompenzálni. 4 szobás lakás teljes berendezése maradt ott, a hatalmas ügyvédi költségről ne is beszéljünk. 35 tárgyalási napra utaztam mindig 220 kmt! 2 évig lakhelyelhagyásin voltam. A lelki oldaláról meg ne is beszéljünk! Milyen lépéseket kell tennem? 6 éve tartóztattak le és most zárult le! Nem kívánom senkinek...

Nagyon várom válaszát! Előre is köszönöm! Üdvözlettel,

Ancsics



2013. jan. 13. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Elnézését kérem, hölgyem, de nem egészen értem a kérdését, hogy "ügyvéd vagy jogász". De ha jól sejtem, Ön a leírt ügyben szeretne jogi tanácsot kérni, jogi végzettségű embertől. Abban viszont Önnek van igaza, hogy valóban nem mnden jogász egyben ügyvéd is.

Én azt tanácsolom Önnek, hogy MINDENKÉPPEN ÜGYVÉDDEL beszélje meg dolgát, aki szükség esetén Önt a törvény előtt képviselni fogja. Nem csak a (vagyoni) polgári perben, de ugyanő a bűnügyben is. Önnek ez esetben, a leírtak alapján jogában áll hamis vád bűntette miatt bűnvádi feljelentést is tennie volt élettársa ellen, aki nyilvánvaló, hogy nem űssza meg egy kiadós börtön nélkül.

Tehát, azt tanácsolom Önnek, mindenképpen forduljon ÜGYVÉDHEZ.

2013. jan. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!