Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy nálam idősebb valaki...

Egy nálam idősebb valaki megjegyezte, hogy nyugodtan tegeződhetünk, viszont olyan furán érzem magam, még sosem tegeztem nálam jóval idősebb idegent, velem van a baj? :S

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 03:18
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy vettem észre az idősebbek szeretik a lazább fiatalokat akik nem félnek tegezni őket. Ez nekik is jó érzés. Szerintem veled van a baj igen...
2013. jan. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vedd észre, hogy a tegezésen belül is sok nyelvi stílus van. lehet úgy is tegeződni, hogy az megadja a tiszteletet. gondolj bele angolban nincs is magázás. kicsit gyakorolni kell és belejössz.
2013. jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegezd, de ne a keresztnevén szólítsd, hanem tedd hozzá, hogy bátyám vagy néni. Ha nem tetszik neki, akkor megmondja majd, hogyan szólítsd.
2013. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Majd megszokod. Neki valóban jobb érzés, ha tegezed, a magázás egy lüke magyar találmány.
2013. jan. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poet1 ***** válasza:
100%
Tegezd nyugodtan,de tisztelettel ne flegmán. Pl. Szevasz wazze! Mert ez nem szalonképes
2013. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dirtboy ***** válasza:
100%
a tisztelet tegezve is meglehet adni és magázódva is lehetünk tiszteletlenek,ha fel ajánlotta és nem vagy szemtelenül fiatal akkor nyugodtan tegezd.
2013. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!