Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te melyik óraátállítást,...

Te melyik óraátállítást, időszámítást hagynád meg inkább?

Figyelt kérdés

A nyárit vagy a télit?


Én a nyárit jobban kedvelem. Utálok du.4-kor sötétben mászkálni az utcán, lehangoló.



2013. jan. 16. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom a korán sötétedést. Mondjuk a töksötét hajnali kelést is utálom, de akkor is inkább a nyári.
2013. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha a nyárit hagynád meg, akkor télen még egy órával hamarabb lenne sötét. A korán sötétedés nem az óraátállítás miatt van, pont azt próbálják kompenzálni.
2013. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, téli időszámítás: ősszel hajnali 3 óráról 2 órára kell visszaállítani az órákat. Azaz reggeli +1 órát alszol, mert a korábbi 8 órakor csak 7 lesz.

Délután pedig a korábbi 5 órakor még csak 4 lesz. Azaz korábban sötétedik.


Ha a télit tennék meg állandónak, akkor lenne nyáron 1 órával korábban sötét.

De az állandó nyárival télen nem 7kor, hanem 8kor kelne a nap és 4 helyett 5kor menne le.

2013. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nyáron az orat elore allitod. Tehat ha most, ma 8:55 van, akkor a nyari szerint 9:55.

Vagyis nem 16:00-kor lesz sotet, hanem 17:00-kor.


Es mondju kvan eseleyed hazaerni vilagosban, ha 4-ig dolgozol. Meg megismered az embereket az utcan. Meg kevesebb baleset tortenik csucsidoben....

2013. jan. 17. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a télit hagynám meg, nyáron szerintem felesleges 21-ig világosnak lennie, és a nyári időszámítással télen még talán reggel 8kor is sötét lenne. Szóval én a télit.
2013. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez akkora butasag.

Mindenki, akit ismerek elvezi nyaron, hogy melegben meg lehet kertipartizni vagy a parton baromkodni.


Mellesleg telen is tovabb lenne vilagos, borus idoben amugy 16-kor mar eleg lehangolo a sotet. Tel amugy is eleg nyomaszto es sotet.

2013. okt. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!