Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehetne...

Szerintetek hogy lehetne elérni azt, hogy megszüntessék a téli-nyári időszámítást?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van-e ötlete valakinek, hogy ez kinek a hatáskörébe tartozik? Aláírást kell gyűjteni hozzá, vagy valahogy a parlament elé kellene terjeszteni? Nagyon sok nyugati országban már megszüntették, ráadásul teljesen feleslegesen felborítja az ember bioritmusát, főleg a gyerekekét!

Ötleteket írjatok légyszi!


2010. márc. 26. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Viszont energiatakarékos...
2010. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
neked nem lenne jó ha nyáros 8-ig világos lenne legyen csak 7-ig? ha ? szerintem jól van így, bioritmus pff lassan 15 éve így van és nekem tök normális a bioritmusom. inkább a környezetbe kibocsátott szennyező anyagok ellen kellene alárisát gyűjteni mert lassan már nyáron is hó fog hullani.
2010. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vok bocs csak rossz napom volt máma az iskola miatt. amm kicsit elirtam néhol a szöveget mint pl: nyáros helyett nyáron meg lassan 15 éve van nekem ez igy
2010. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek tetszik és kinek nem, hanem ötleteket várok arra nézve, hogy kinek a hatáskörébe tartozik ezt megszüntetni?

Szerintem teljesen mindegy lenne, ha nyáron csak este fél 9 - 9-ig lenne világos és nem tovább, mint ahogy a nyári időszámítás alatt. Majd ti is be fogják ezt látni, ha túl lesztek a húszas éveitek elején, vagy a bulizós korszakotok után :).

Amúgy ez az energiatakarékosság a világháborúk alatt volt lényeges, nem véletlenül akkor is vezették be ezt, a 70-es években például nem volt. Sőt, azóta erre már sok másik ország is rájött, és beszüntette ezt a marhaságot!

Azért az nem mindegy mondjuk annak, aki amúgy is reggel 6-kor kel pl., hogy amikor vissza kell állítani az órákat, a bioritmusa szerint még csak 5 óra lenne...

2010. márc. 26. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, off: De nem csak a tiétek a világ! :D És legyen csak minél hosszabb a nappal. Borzalmas lenne ha már 8 óra előtt besötétedne:P:S így legalább kb. 9-ig még világos van.
2010. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem az egész lényeget! Amennyivel tovabb tart, annyival hamarabb meg is kezdodik. Ha 1 orat elévesszuk, akkor reggel lesz annyival sotétebb. Ha mar ilyen marhasagot talaltak ki, h idoalittatas, akkor inkább reggeli, és esti idoszamitast kellett volna kitalalni. Annak legalabb haszna is lenne, ha mar takarekossagrol beszélunk. És amugy ugyanannyit fogyasztunk ugyis, attol fuggetlenul, hogy hany ora. Szm senki nem nézi az orat, mikor épp hasznal vm elektromos cuccot.

Ráadasul az uzemek, városok "energiahasznalati programjat" kéne alakitani, nem mindenki mast megbonyolitani.


És válasz pedig az, hogy egyszeris a politikusokat kell szm meggyozni arrol, hogy jo lenne meggyozni valakit errol. Mert ez egy Europaszintu egyezmény. Valahogy visszafele kéne tanulmanyozni azt, hogy hogy jott letre az egész.

2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!