Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idén nyáron szeretnék valami...

Bassa Mirtill kérdése:

Idén nyáron szeretnék valami diákmunkát végezni. Nem tudnátok ajánlani valami munkát? (lehetőleg ne valami fizikait)

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok. (nyár közepén leszek 16) Mindenhol mást olvasok. Valahol azt írják, hogy szülői engedéllyel lehet dolgozni, valahol meg azt, hogy 16 alatt nem. Előre is köszi a válaszokat.

2013. jan. 16. 21:27
 1/1 anonim válasza:

Szia.

A diákmunka úgy néz ki, hogy bemész egy diákszövetségbe és megkérded, h van-e munka. Ez általában olyan, hogy rávágják: NINCS. De nekem is sikerült csak a nyakukra kellett járni. :) Gyakran menj be, és sokat kérdezz tőlük.


Amúgy a törvény világosan kimondja, hogy 15 évesen szorgalmi időszakban(ez a nyáriszünet) vállalhat munkát. Ha tanév közben szeretnél dolgozni, akkor 16 évesnek kell lenned.


A szülői hozzájárulás pedig csak 18 év alatt szükséges.


De amúgy nem valószínű, hogy egyből kapsz valami pénztárosi munkát, csak hogy példát hozzak.


Remélem segítettem.

2013. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!