Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ember saját magát tényleg...

Az ember saját magát tényleg szebbnek látja?

Figyelt kérdés
Mert ha igaz elég érdekesen nézhetek ki.. :\
2008. jún. 2. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz. Inkább így: az ember magát egész másnak látja. Ugyanis a tükör torzít. Amit te megszoktál benne, nem azt látja a másik. Egy kicsivel másabbat. De az nem jelenti azt, hogy csúnyább, mint amit ő lát. :)
2008. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem mindenki azt mondja, h sokkal szebb vagyok, mint az a pinokkió a tükörben.

de nem hiszek nekik.

2008. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Sokakra jellemző, hogy kicsit beképzeltek, és azt hiszik, hogy az ő szépségüknél nincs is szebb, pedig nincs is igazuk. Te máshogy látod magad, és a bilág is máshogy lát. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy pl. te szépnek látod magad... van aki sokkal csúnyábbnak látja magát, mint amilyen.
2008. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne igazság. Én fél éve szültem, a terhességem előtt mindig vékonyabb voltam, és most is úgy gondolok magamra, mint egy vékony nőre, pedig sajnos már nem vagyok az, és néha elég sokkoló, amikor felpróbálok egy rucit, és egyszerűen nem megy rám. Talán nem is szebbnek látja magát az ember, hanem szebbnek képzeli el. Tipikus példa, hogy ha egy számítógépes játékban karaktert kell létrehozni (pl. Sims2), sokan olyat próbálnak, ami rájuk hasonlít, de valójában inkább azt formálják meg, amilyenek lenni akarnak.
2008. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2008. jún. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem minden embernek van egy kialakult képe önmagáról. Amilyennek látja magát.

Az, hogy ez szebb, vagy csúnyább, vagy esetleg pont megfelel a valóságnak, az egyénfüggő.


Az én tapasztalataim szerint egyébként pont a fordítottja igaz. Főleg a nők, jóval csúnyábbnak látják magukat a valóságosnál.

2008. jún. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tükörben a legtöbben pózolnak, ezzel szemben mások akkor is látnak ha elengedjük magunkat. Más nézőpontból, pl. hátulról előnytelenebbül nézhetünk ki, és ezt a tükörben nem látni!
2008. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szebbnek, vagy csúnyábbnak, de magadat soha nem tudod objektíven látni. Ez egészen biztos. Sőt a világot sem, mert mindenben magadat látod. Sajnos az éneden keresztül látsz mindent, és ez nem fog soha megváltozni. De szerintem el kell fogadni ezt a helyzetet, és inkább élni kell.


Szerintem Béla megmondja a tutit. Olvasd el...

[link]

2008. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!