Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Debrecenben keresek állást...

Azarath1 kérdése:

Debrecenben keresek állást majd egy éve eredménytelenül. Ötlet?

Figyelt kérdés

21/F

Műszaki informatikus (OKJ) végzettségem van, emellett gimis érettségim.

Voltam vagy 30 infó boltban és számítástechnikai szerviz/helpdesk-es telephelyen, de sehol nem fogadtak be, még szervizbe se. Jelentkeztem már nem is egy gyárba melósnak, takarítónak, ügynöknek... eredménytelenül. Irodába sem jutok be. A McDonalds, Tesco, egyéb multik meg csak diákmelósokat foglalkoztatnak.

Pályakezdőként nem rendelkezem ütőképes tapasztalattal, de azért értem a dolgom. A szakképzettséget nem igénylő feladatokra meg óriási a túljelentkezés. MOST KOMOLYAN MÉG A KUKÁSAUTÓRA IS TOLONGANAK AZ EMBEREK! Nagyon sürgős lenne, hogy találjak valami munkát, mert pároméknál élek és nem akarok a nyakukon lenni. Oké, hogy nem szólnak miatta, de én nem az a fajta ember vagyok. Zalából jöttem át ide lakni és nem vagyok könnyű helyzetben. Párom sajnos nem tudna velem jönni Zalába vissza, mert neki még van 1 éve itt OKJ-n. Mit tehetek ilyenkor? Ha valakinek van valami tanácsa, ötlete, kérem jelezzen! Komolytalanságra nem vagyok vevő, attól kíméljetek!



2013. jan. 25. 10:59
 1/4 sh4rk válasza:
Nem ismerem a pontos körülményeidet, de én a helyedben a továbbtanulás felé venném az irányt. Febr. 15. most a határidő a jelentkezésre. Az OKJ-dal együtt szinte biztos a bejutás államira, így is szinte tárt karokkal várják a műszakisokat -> van hallgatói jogviszonyod, könnyebben találsz diákmelót + úgy hallottam egész jó ösztöndíjak vannak a DE-n, nem beszélve arról hogy féláron utazol Zalába. Persze igázni valahol nem lesz könnyű műszaki szak mellett, de akár azt is lehet, hogy nem veszed túl komolyan aztán 1 év múlva kitaláltok vmit a barátnőddel, netán felköltöztök Pestre stb.
2013. jan. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sh4rk válasza:
Sürgősségre meg annyit tudok írni, hogy még nehéz fizikaival tudsz házalni értsd: zöldségestől megkérdezed hogy nem tudsz-e kisegíteni, nem minden hiper alkalmaz diákmelósokat raktáron stb., meg még az előző gyorsított változatát tudom ajánlani, hogy keresel vmi alibi marketinges OKJ-t vagy bármit amit indítanak ilyenkor, aztán lesz jogviszony ésígytovább 22/F ez lemaradt az előzőről is.
2013. jan. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani nagyjából, mint az előttem szóló. Próbálj meg tovább tanulni, nem könnyű bejutni az egyetemre, de ha van jogviszonyod könnyebben találsz munkát. Amúgy február 1-től március 1-ig lehet jelentkezni felsőoktatásba. Illetve az ilyen "kamu" okj képzés is jó megoldás, mármint, ha már nem akarsz tanulni, viszont hallgatói jogviszonyt szerzel, akkor akárhova mehetsz diákmunkára.(Debrecenbe a Campusworknél a tubusgyárba pl. folyamatosan keresnek diákokat)
2013. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt diplomával sem egyszerű... Ha nincs protekciód, le vagy ...

Aztán lejjebb adsz az igényeidből, csak oda meg azért nem kellesz, mert túlképzett vagy.

No comment.

2013. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!