Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Házkutatás során aki kinyitoga...

Házkutatás során aki kinyitogattatott mindent egy polgárőr volt. A rendőr nem szolt egy szótsem. Nem volt papírjuk sem hozzá mert amikor kértem abba hagytak minden elmentek. /későbbiekben mint kiderült polgárőr azt mondta te engedtél be/ Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most már semmit!

Igaza volt a polgárőrnek! Minek engedted be? Miért nem először a házkutatási parancsot kérted, stb.?

2013. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
feljelentést. Lehet nem is igazi rendőr volt. Házkutatáshoz mindenképp be kell mutatniuk valami papírt. Bár te engedted be őket, azért érdekes az ügy. Miért kutakodtak?
2013. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te engedted be a lakásodba, és nem szóltál rá, hogy ne kutasson a dolgaid között a szemed láttára, akkor szerintem a polgárőr nem követett el semmi törvénytelent, hiszen azt engedsz a lakásodba, akit te akarsz, és annak engeded meg, hogy átnézze a cuccaidat, akinek te akarod.

Amint szóltál nekik, hogy hagyják abba, abba is hagyták a keresgélést a te akaratod szerint...


A legelején nem kellett volna őket beengedned érvényes házkutatási parancs hiányában.

2013. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a félreértések elkerülése érdekében: házkutatást a nyomozó hatóság házkutatást elrendelő határozat (ezt a házkutatási parancs baromságot felejtsük már el)NÉLKÜL is foganatosíthat, amennyiben azt halaszthatatlan nyomozati cselekményként hajtják végre. Az okoskodások elkerülése végett: 1998. XIX. tv. 177.§


Természetesen ettől függetlenül a haázkutatást a törvényben foglaltak szerint kell végrehajtani. Nem fogom leírni, olvasd el: 1998. XIX. tv. 149.§, 158.§, 166.§.


Rendőrként jónéhány házkutatást csináltam már, de polgárőrt biztos nem engednék hozzányúlni semmihez, mivel a házkutatást a nyomozó hatóság tagja végzi. Tehát a polgárőr legfeljebb hatósági tanuként lehet jelen: 1998. XIX. tv. 183-184.§. Az, hogy "kinyitogatot mindent" szerintem jogilag legalábbis erősen aggályos.


A polgárőrnek nincs joga belépni az ingatlanodba, mert nem a nyomozó hatóság tagja. A rendőr a jogszabályok biztosította esetekben természetesen beléphet. Az már végképp abszurd, hogy a polgárőr!! azt mondja, hogy te beengedted és ezzel próbálja megalapozni a jogát a "kutatásra". Ez törvényellenes, egyszerűn nincs joga hozzá.


A rendőrkollégát sem értem (már ha tényleg rendőr volt), a fenti törvényben pontosan meg van határozva a házkutatás menete, végrehajtásának szabályai. Olyan házkutatás meg nincs, amit abbahagynak az azt elszenvedő kérésére.


Hab a tortán, hogy a házkutatásról jegyzőkönyvet kell készíteni, ami a sztori szerint nem készült. 1998. XIX. tv. 166.§


Szerintem nyugodtan tegyél feljelentést. Bár jó lett volna tudni a kutatás indokát, hányan voltak összesen, mit kerestek stb., de ennyi infó alapján szerintem simán van egy magánlaksértés, hivatali visszaélés. A rendőr intézkedése minimum szakszerűtlen, de szerintem jogszerűtlen is volt. Mondom mindezt az infók hiányos ismeretében.

2013. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!