Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendőr vette el, (valaki...

Gungasam kérdése:

Rendőr vette el, (valaki meglátta és felnyomott) egy saját készítésű őzagancsnyelű 17cm hosszú tőrt. Az érdekel, hogy a tőr tokját joggal vették-e el? Azt is magam készítettem őzbőrrel bevont vékony sárgarézből. Kisipari munka volt. A tok is fegyver?

Figyelt kérdés

2013. jan. 19. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol,közterületen? Papírt írt a lefoglalásról,odaadta neked?
2013. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Adott, és feljelentett.Ki is fizettem, szabálysértés volt.Anno 10 rugóba került.De a papíron nem volt leírva, hogy tok....
2013. jan. 20. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a papíron nem szerepel tok s ha még több idő is eltelt az eset óta akkor nem igazán tudnád eredményesen bizonyítani hogy volt tok is. Akkor kellett volna visszakérni a tokot vagy nyomatékosan kérni a rendőrt hogy írja be azt is a lefoglalási jegyzőkönyvbe.
2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan erősen felindult állapotban voltam, nemhogy a tok nem járt a fejemben, még a tőr se érdekelt csak utólag voltam rá kíváncsi, meddig jogos a hatósági intézkedés,mi mindent vehet el valamilyen jogcímen.
2013. jan. 20. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Ő úgy ítélte meg akkor hogy tokkal-vonóval lefegyverez téged,de legalább többnyire jogosan járt el. Ismerek olyat akinek egyszerűen kivette a vadásztőrt a csomagtartójából s eltette,mert kellett neki,papirt sem adott róla.
2013. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyszer nekem is kitúrták a csomagtartóból a félméteres bozót írtó kést és megkérdezte:- Hát ez meg minek?-

-Ha erős felindulásból orgonát kell szednem májusban-És erre elengedett vele....ilyen fejvadász is van.

2013. jan. 20. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze,köztük is van ilyen is,olyan is..ám látom nem hanyagolod el az önvédelem fogalmát :D
2013. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a tok nem fegyver csak a tok is kellett neki a tõrhöz hamàr ingyen hozzà jutott.
2013. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!