Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A biolumineszcencia hogy...

A biolumineszcencia hogy szokott bekövetkeni? Ugy értem, hogy az óceánok partjainál csak időlegesen lehet tapasztalni, vagy mindig? Mert ha mondjuk szeretnék elutazni megnézni akkor, hogyan tudnék menni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 19:19
 1/5 reptoid ***** válasza:

Mivel a jelenséghez 2 dolog kell, gerjesztő fény (napsugárzás), illetve gerjeszthető anyag (algák vagy más egyszerűbb élőlények gondolom), és mivel nap az kb. mindig süt, így az utóbbitól függ a dolog. Tehát attól, hogy az adott partvidéken feldúsul-e az az élőlény. Nyilván ez helyszínfüggő, szóval lehet van olyan hely, ahol állandóan van (mindig van sok ilyen élőlény), de szerintem valószínűbb, hogy csak időszakos.

És az is lehet, hogy legtöbbször valami szervesanyag feldúsulás vagy különös áramlat miatt szaporodnak el a foszforeszkáló élőlények. Szóval szerintem a véletlen is sokszor benne van.

2013. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
Esetleg tudok ajánlani egy fluoreszcens mikroszkópot, az is érdekes, és az elv hasonló :)
2013. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, de azért érdekelne ez az időszakosság, mert szeretném élőben megnézni/ tapasztalni, mert biztos gyönyörű és rendkívüli élményt nyújtana
2013. jan. 28. 17:56
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom még esedékes-e a kérdés, de ha igen, akkor itt a válaszom:

Azt a jelenséget, hogy "világít a víz", csak időlegesen lehet megfigyelni dél-Kaliforniában, a karibi térségben és Japánban. Az esemény általában minden negyed holdfázis előtt egy-két nappal csúcsosodik ki, 30-40 perccel napnyugta után, és általában 20-30 percig tart. Ezt a legkülönbözőbb élőlények okozhatják, pl. tintahalak kovamoszatok. Néhány helyen a tengerfeneket, pl. a kajmán-szigeteki Véres-Öböl tengerfenekét, olyan korallréteg borítja, amely állat- és növényfajok ezreinek ad otthont, melyek közül számos él a biolumineszcencia eszközeivel is, így ez a terület állandóan világít, de csak búvárruhában megfigyelhetők, tehát a partról nem lehet látni.

2013. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. aug. 6. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!