Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen intézetben élő...

RedHorse kérdése:

16 évesen intézetben élő gyermek vár tanácsokat, tippeket a túléléshez. Munkával, tanulmányokkal, és pénzkereséssel kapcsolatban. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, (1 hónap múlva 17) Több mint fél éve intézetben nevelkedek. Önszántamból jöttem el otthonról, mivel nem volt jó a családi állapotom szüleimmel. Sokáig egy gyűjtő helyen voltam, ahol megjártam a poklot, s most át kerültem egy lakásotthonba ideiglenesen. Vissza fogadni a szüleim nem fognak, nem is akarom, de viszont az intézetbe se szeretnék maradni, mert ezalatt az egy év alatt belebolondulok. Munkát szeretnék vállalni, de a diákszövetkezeteknél nem kapok, mivel nem vagyok még 18, és csak azokra van kereslet. A munka ügyi központba, talán találnék olyat ami megfelelne, de azok pedig délelőtti, és délutáni műszakban vannak 8 órában. Mind két műszak belecsúszik az iskolai időszakban, így ezek elvállalása se lehetséges. Esti tagozatra pedig csak 18 éves korom betöltése után van lehetőség. Továbbá az is érdekelne milyen szabályok vonatkoznak rám munkaszerződés kötés értelmében. Utána olvastam, de nekem még mindig nem világos, hogy kötelező-e gondviselő hozzájárulása mindenféle képen, vagy hanyagolható. Bármilyen jó tanács, ötlet, tipp érdekelne azzal kapcsolatba, hogy miként állhatnák minél előbb talpra. Az iskolát valamilyen formában folytatni szeretném.

Nagyon fontos lenne ha értelmes válaszok érkeznének.

Előre is köszönöm


2013. jan. 29. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
hát figyelj, amíg be nem töltötted a 18-at addig nem nagyon tudsz a saját lábadra állni, használd ki ezt a kis időt és tanulj, tudd meg miben vagy jó, hogy később el tudj helyezkedni
2013. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az osztalytarsam 17 eves, 3 eve gyedul el, es dolgozik. csupan annyi hogy sok az ismdrose, es protekcioval jutott munkahoz. szoval nekem senki ne mondja azt hogy nem lehet
2013. jan. 31. 07:07
 3/4 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak nehezebb
2013. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ott volt az Ő megoldása,a protekció...sajnos neked olyanod nincs (nekem se volt soha).De,hogy valamit mondjak is,diákmelót hogy is mondjam gondviselő nélkül nem fogsz tudni vállalni a szerződéses hülyeségek miatt.Én 16 éves vagyok és tudtam keresni diákmelóval összesen kb. 12 ezer forintot eddig úgy,hogy a tanszünetekben melóztam meg hétvégén.Sok sikert.
2013. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!