Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A budapestiek szerint a...

A budapestiek szerint a Budapesten kívüli városok miért számítanak vidéknek?

Figyelt kérdés
város,

2013. febr. 2. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
mert flancolnak, hogy ők pestiek
2013. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ch..
2013. febr. 2. 21:49
 3/8 eNerdzsy ***** válasza:

Hogyan kellene említeni egy vidékit?

Budapesten kívüli városban élő? :)

2013. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szerintem a város nevén pl debreceni,vagy soproni,

nekem a vidék szó a faluval egyenlő

2013. febr. 2. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ők a nagy budapestiek, oldják meg, hogy szólítják a "vidékit"! :)Mondják a város nevét, ahová valósi az illető!
2013. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a vidéki szót, mint "nem helyi" használom, ergo, aki teszem azt New York-ból jött, az is vidéki számomra :)


És igen, pesti vagyok.

2013. febr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a vidék nem egyenlő a faluval. Igen, pesti vagyok, de vidéki szót nem sértő szándékkal használom. Persze, a városnév -i képzős toldalékával is megoldhatná az ember, de mi van például akkor, ha nem tudod pontosan, honnan jött? Vagy ha valami irdatlan hosszú neve van a helységnek? Én általában a vidéki szót használom, de NEM azért, mert esetleg lenézném azt, aki nem pesti, hanem mert rövidebb, megszokottabb. Az meg, hogy vannak olyan vidéki ismerőseim, akiket nem bírom, már az én magánügyem, de ez közel sem egyenlő azzal, hogy minden vidékit lenéznék. Szóval szerintem nincs ok aggodalomra. Aki a "vidéki" szóval sérteget másokat, az hülye, és kész. :)
2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, amiért a megyeszékhelyeken élők is vidéknek nevezik a környező városokat, településeket.

Nincs ebben semmi sértő, a dolog relatív.

2013. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!