Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kínaiba meddig érvényes a...

Omr kérdése:

Kínaiba meddig érvényes a garancia ha önhibámon kívül szétjön?

Figyelt kérdés

Vettem novemberben egy kabátot, pár héten belül jött szét a varrása, lejött a csuklyája, és bolyhosodik.

Aztán december 28-án vettem egy csizmát egy másik kínaiba, tegnap este kompletten lejött a fél talpa.

Mit tegyek, ha visszamegyek reklamálni, kicserélik?



2013. febr. 3. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Kínaiban garncia? Elvileg 1 év. Gyakorlatilag nem nagyon lesz. Számla (esetleg nyugta/blokk) megvan?
2013. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, a blokk megvan.
2013. febr. 3. 11:45
 3/8 anonim válasza:
3 hónap. Ez a minimum, amit kötelező adni. Ha nem cserélik ki, akkor mond nyugodtan, hogy ráküldöd a fogyasztóvédelmet. Lehet 2-t is kapsz :-)
2013. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan,először kérdezd meg,hogy kicserélik-e és ha rázza a fejét vagy valami akkor még mindig felmutathatod a blokkot.
2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem garancia, hanem szavatosság, és összesen két év, ha kínai, ha nem.
2013. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma elvittem a kabátot. a pénztáros nő elkezdte rázni a fejét, hogy nem tudnak vele mit csinálni, meg h 3 nap garancia van rá... elvitt a főnökéhez, ő is azt mondta, h nem tud vele mit csinálni, de azt mondta h 8 nap garancia van rá, és a táska bolyhosítja ki a kabátot. Kérdeztem, h ehhez a kabáthoz akkor nem is lehet táskát hordani? Továbbra is az volt rá a válasz, hogy nem tudnak vele mit csinálni... szerintetek?
2013. febr. 4. 16:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma visszavittem a csizmát, nem problémáztak vele, levásárolhattam az árát.
2013. febr. 9. 13:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, visszavittem megint a kabátot. 4eladó veszekedett velem egyszerre. Amikor megemlítettem a fogyasztóvédelmet, felvették a jegyzőkönyvet és elvitték megvarratni. Azt mondták,h azzal nem tudnak mit csinálni h kijön a bélés. Hagyjam szerintetek?
2013. febr. 12. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!