Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy engedjenek el cserediáknak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Sseretnék kimenni cserediáknak Japánba, egy évre.Apukám még úgy félig-meddig benne is lenne, de anyukám...nem.Hogyan tudnám megnyugtatni, hogy semmi baj nem lesz(legnagyobb félelme a repülő,és ugye Japánba repülővel mennék)és az interneten úgyis tudnánk tartani a kapcsolatot.Életem legnagyobb álma, hogy egyszer kijussak Japánba,és itt lenne a lehetőség.Csakhát anya nem prferálja az ötlet,és azt mondja, hogy nem vagyok elég önálló, pedig szerintem pont így tudnék önállóvá válni.Először ugyanis énis azt hittem,hogy ez csak arról szól hogy megtanulj egy nyelvet...de nem,ennél sokkat többröl :) Esetleg tudnátok valami tippet adni, hogy mit mondjak?És lehetőleg NORMÁLIS,azaz normális válaszokat szeretnék kapni...köszi

2013. febr. 3. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan nem írtad, hogy hány éves vagy, de a soraidból úgy veszem ki, hogy középiskolás, talán 15-17 között, igaz?


Bizony, egy ilyen lehetőség nagy lépés lenne a felnőtté válás útján. Vannak, akik 14 évesen kerülnek el otthonról, pl. kollégiumba, s ők később sokkal önállóbbak lesznek azoknál, akik még évekkel később is otthon laknak.


Igen, nagyon jól látod, az, ha Japánban élnél egy évet, messze nem csak a nyelvtanulás szempontjából jelentene sokat (főleg, ha már úgy mész oda, hogy eleve tudsz is legalább alap szinten), hanem egy csomó olyan dologgal is meg kell birkóznod, amivel korábban nem találkoztál.


Lépésről lépésre meg kell ismerned egy egészen más kultúrát, meg kell tanulnod beilleszkedni, meg kell tanulnod saját magadat is új szemszögből nézni - ám mindez csak erősíti a jellemet, éretté tesz.


Az természetes, hogy a szüleid féltenek, de igen, ahogy írod, ez messze nem azt jelentené, hogy megszűnne minden kapcsolt velük. Még az is lehet, hogy a korábbinál is közelebb kerülnétek egymáshoz ilyen-olyan téren, hiszen az új szituáció mind neked, mind az otthon maradt szüleidnek új helyzetet jelent. Ennek ugyanúgy lesznek nehéz pillanatai, mint örömteli pillanatok.


Talán az, ha megpróbálnád felvenni a kapcsolatot olyanokkal, akik már voltak Japánban - akár korodbeliekkel, akár másokkal - akkor lehet, hogy az ő beszámolóik alapján a szüleidet is könnyebb lenne meggyőzni. Ők mesélnének arról, hogy mire kell vigyázni, mit hogyan érdemes csinálni, és persze biztos sok-sok szép élményt is megosztanának veled, veletek.


Kívánom, hogy összejöjjenek az álmaid!


Mindezt azzal együtt írom, hogy jómagam is tudom, milyen külföldön élni, éveket éltem már. Soha, egy percig nem bántam meg én sem, hogy így alakult.

2013. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors,kimerítô válaszod:) 15 èves vagyok. Igen most szombaton ugyis lesz egy gyûlès ,ahol lehet majd beszelni màr hazatèrt diàkokkal.
2013. febr. 4. 15:06
 3/4 anonim válasza:

Szerintem vidd el anyukádat is erre a gyűlésre, biztos vagyok benne, hogy megnyugtatja majd, ha hazatért diákok történeteit hallja, talán pont Japánból hazautazottak is lesznek.

Én is voltam cserediák, repülővel mentem, igaz, csak Európán belül, felnőtt kíséret nélkül, de ha át is kell szállnod, kapni fogsz egy nyakbaakasztót, amin rajta vannak a járatszámok, az indulási időpontok, kapsz térképet is a terminálokról, ha szükséges, és minden tudnivalóra (hol menj a csomagodért), felhívják a figyelmet. Az első pedig szépen leírta a többi indokot:)

2013. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!köszönöm a válaszod.

Az egyetlen probléma ezzel a szombattal, hogy szüleimnek pont programjuk van,de azért próbálom őket megfűzni.

Üdv

2013. febr. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!