Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában leszek kitchen...

Angliában leszek kitchen porter, soha nem dolgoztam még ezen a területen. Valaki segítene, hogy milyen dolgokra, szabályokra figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Elsősorban kint élő, tapasztalt dolgozóktól várom a választ.

Ki hogy kap tippet, mennyire busy, és tényleg az íratlan szabályok érdekelnek, ami miatt leszidhatnak és nem tudok róla



2013. febr. 5. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kitchen porter mosogatot jelent. De a mosogatonak nem csak mosogatast kell csinalnia legtobb esetben. Kisebb konyhai melokat is rabiznak, sot, neha a mosogato bevasarol az etteremnek es szallitja a kajat az etterembe. Ezert sok helyen kell jogositvany is, es tapasztalat vezetesben (Angliaban, mert azt ugye tudod, hogy itt a masik oldalon van a kormany:D)Mindenkeppen jo kommunikaciot igenyel a melo.

Altalaban teljesitmenyberes. Ezt ugy kell erteni, hogy megvannak a napok, hogy melyik napokon te mosogatsz, es van, hogy busy-k, akkor rosszul jarsz, mert lehet, hogy tobb orat kell dolgoznod, mint altalaban, de lehet, hogy nincs nagy forgalom, akkor meg kevesebbet. Minimalberes melo. Kizsakmanyolas, az ember nem sokaig marad ebben a pozicioban, csak ameddig muszaj. Nem voltam kitchen porter, de 8 honapig dolgoztam egy olyan etteremben takaritonokent, ahol 3 reszbol allt az egesz. Volt egy bar, egy etterem, s hatul a konyha mogott ket hatalmas terem a rendezvenyeknek. Eskuvoket, lakodalmakat, nyanyatalalkozokat, konferenciakat...minden felet tartottak. En a hatso reszben voltam takaritono es a rendezvenyeket segitettem elokesziteni, valamint a nappali rendezvenyeken felszolgaltam. (Kavet, teat, es eteleket. Ram mindig az egyszerubb felszolgalast biztak, mert bena vagyok felszolgalasbol:D)Igy a konyhan a konyai mosogatokat is ismertem. Olyan surun valtottak agymast, hogy neha idom se volt megjegyezni, melyiket hogy hivjak. Mosogatniuk kellett az etterem reszre, ami altalaban egyforma mennyiseg volt, de mosogatniuk kellett a rendezveny reszre is, igy ha rendezveny volt (akar 250 fos-gondolhatod milyen volt az utan takaritanom) akkor tul voltak hajszolva. Akkor hivnak be, amikor akarnak, szabadsag csak akkor van, mikor nem busy-k, egy hetnel hosszabb szabit nem tudsz egyhuzamban kivenni, olyan, hogy karacsony, nemigen van, nagyon max 2-3 napig tart. 25.-et unneplik, igy elkepzelheto, hogy 24-en dolgoznod kell.

Egy altalanos szabaly az osszes angliai melora: Ha megkerdezik, hogy akarsz e tulorazni, es ha elsonek nemet mondasz, a budos eletbe meg nem kerdeznek meg egyszer. Ha viszont igent, akkor nagy valoszinuseggel allandoan kovetelni fogjak.

Fizikalisan es idegileg is kimerito vendeglatasban dolgozni, jol gondold meg.

En azert hagytam ott oket, mert nagyon szemetul bantak velem. 8 honapon keresztul egy deka gond nem volt velem. Egyik nap, mikor 3 konferenciat (kicsiket) nekem egyedul kellett elokeszitenem, kigyulladt a hatso termek mellett levo borospince melletti udvar, ahol a gazpalackokat es kiurult uvegeket taroltak (kukakban). En ertesitettem oket a tuzrol, kijottek a tuzoltok, eloltottak a tuzet. En kozben vegeztem a meloval. 3 fonok jott ellenorizni, hogy minden rendben van, mindent megcsinaltam. Masnap reggel a fonok hivatott. (a kozvetlen fonokom nem ellenorizte elozo nap a munkamat, o addigra mar hazament, de a 3 fonok kozul az egyik egy no volt, aki a nagy fonoknek, a tulajnak volt a lanya)Elmondta, hogy minden csupa mocsok volt reggel, s egy pincernot kellett megkernie, hogy segitsen neki osszetakaritani. Annyira leb..ott, hogy sirtam. Hiaba mondtam neki, hogy kerdezze a fonokoket. Valoszinu a tuzoltok mocskoltak ossze a munkamat, mert ok meg ott voltak, mikor en mar hazamentem Kaptam egy irasbeli figyelmeztetest, hogy ha 12 honapon belul barmely csekelyseget csinalok, kivagnak. 3 hetig ugy bantak velem, mint a kutyaval. Egyik nap epp hazaertem, mikor jon a telefon a fonokomtol, kirug, mert le kellett volna takaritanom a szinpadot. En megkonnyebbulve vettem tudomasul (egy masik nagyobb fonok mondta, hogy nem kell megcsinalnom), s csak annyit mondtam, "all right" es letettem. 1 ora se telt el, megint jott a telefon tole, hogy bocs, tevedett, nem vagyok kirugva. En megmondtam neki, hogy csak akkor vagyok hajlando visszamenni, ha szemelyesen ker bocsanatot. Masnap bementem es szemelyesen bocsanatot kert es azert par hetert is, valamint az irasbeli figyelmeztetesert is, elismerte, hogy nem en voltam a hibas, hogy tudja, hogy a tuzoltok hibaja, de nem tudja eltorolni a figyelmeztetest. Azonnal allaskeresesbe kezdtem, mellette meg ott dolgoztam az etteremben. Az elso adando alkalommal felmondtam, otthagytam oket.

Jol gondold meg, hogy akarsz e vendeglatasban dolgozni.

Egyik nap meg te vagy a hos, aki megmenti az egesz ettermet a teljes leegestol, masnap te vagy a szarszemet. (meg az ujsagban is benne voltam, igaz, nevtelenul: ugy volt odairva, hogy az etterem takaritonoje vette eszre a tuzet, s ha nem oltjak el idoben, felrobbanhattak volna a gazpalackok, amik szo szerint par centire voltak a tuztol, s ha az uvegekkel teli kontenert elertek volna, olyan langra kap, amit nehezen fekeztek volna meg, s onnan mar egyenes ut vezetett volna a borospincebe....egyebkent van fenykepem rola, a borospince ajtaja joforman megsemmisult, ha picit kesobb kezdik el oltani, az egesz borkeszlet oda lett volna...szoval csak ennyire mentettem meg oket...es ez volt a hala.

2013. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez azért durva :O Mondjuk én már 1 hónapja kint vagyok, és nagyjából tudom mi a dörgés, szóval a balos forgalmat nem kell bemutatni:D hasznos volt nagyon ez a történet...és még ami érdekelne, ha esetleg eszedbe jut olyan, hogy a konyhán mi volt kötelező, miket kellett betartani...ugye nem dolgoztam még ilyensben, és amit megtanulhatok előtte, azért ne kelljen már figyelmeztetniük.. Nem tudom hogy fejezzem ki magam. Ja meg még az hogy, a kitchen porter munkájába ugyanúgy beletartozik a preparálás, akár starterezés, vagy főleg a takarítás csak?
2013. febr. 6. 15:30
 3/3 anonim válasza:
A kitchen porter soha nem jelentett és nem is jelent mosogatót. Konyhai kisegítőt jelent, azaz ő felel a konyha tisztaságáért és segít a séfeknek, felügyeli a raktárat, srb.
2013. nov. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!