Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy karóravásárlásnál mit...

Egy karóravásárlásnál mit jelent a listaár?

Figyelt kérdés

Van egy drágább órám :

Graf von Monte Wehro Flagschiff GOLD, én is úgy jutottam hozzá, és gondoltam utána nézek mennyit is ér az órám, és láttam 60 ezer körül lehet vatera szerű oldalakon hozzájutni. viszont megfigyeltem, oda írták mindenhol, hogy listaár : 2099 euro.. na most az átszámítva kb 600 ezer forint... akkor ez most mit jelent ?


Előre is köszönöm a válaszokat !



#óra #karóra #listaár #graf von monte wehro
2013. febr. 5. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak karóránál, hanem minden forgalmazott termék esetében ez az ajánlott fogyasztói ár. Mértékét a beszerzési ár+haszon határozza meg. Nem vagyok kereskedő, így a számok mértékében lehetnek eltérések. Tehát mondjuk az órádat a kiskereskedő 460 ezerért tudja megvenni, a nagyker által javasolt eladási ár pedig 600 ezer

Ez a 140 ezer soknak tűnhet, de ezt nem kilóra adják, kevés fogy belőle. És ebből kell fenntartani a boltot stb. Más terméken meg csak néhány forint nyereség van, dez azt is kell tartani.

A kisker adhatja 600 ezerért, de 520 ezerért is. Utóbbi lehet egy állandó akciója is akár. Egy-egy időszakban pedig még olcsóbban is. Mondjuk karácsony előtt.

2013. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt az órát annyiért is árulják 60-70e. között.

A lista ára pedig nem 2099 hanem 209.9 euró.

2013. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

És itt az oldal ahonnan másolgatták az adatokat.


[link]

2013. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a gyors válaszokat, már értem ! :)

és igen elolvastam... 209.9 euro :)


érdekes, hogy egy elég drága órának tűnik, és "csak" 70 ezer forint.. azért írom, hogy csak, mert az óráknál a 70 ezer forint még kis összeg szerintem :)

2013. febr. 6. 19:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!