Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy Svájci...

Szeretnék venni egy Svájci bicskát, amit mindenhova szeretnék magammal hordani. Senkit sem akarok vele fenyegetni, csak jó tudni ha az ember szinte mindent meg tud oldani ezzel a kis eszközzel. ( MacGyver életérzés:D) a rend éber őrei beleköthetnek?

Figyelt kérdés
A pengehosszról több ellentmondást olvastam.Mennyi a megengedett? Ja és ti milyen Svájci bicskát ajánlotok? Miket tudjon? 10. 000Ft
2009. szept. 5. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Victorinox, az szerintem jó minőségű, és kb. belefér a 10.000-be. Nem kell, hogy 66ezer kiegészítője legyen, az csak az árát nyomja felfelé. Az én bicskámon van 1 normál penge, 1 fűrészpenge, fogpiszkáló, minicsipesz, bőrszúró, egy csavarhúzó (amivel sört is lehet bontani :D). A múltkor néztem, ez kb. olyan árba van, amilyenre te gondolsz. Nekem egy rendőr ismerősöm azt mondta, hogy 8 cm a max. pengehossz, és NEM rugós, ami lehet nálad közterületen.
2009. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, én is Victornixot néztem ki az az eredeti.kb azokat szeretném amiket mondtál.Nem kell nekem usb, lámpa, meg sok parasztvakítás.A csavarhúzót lehet csillagcsavarokkal is használni?
2009. szept. 5. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy svájci-bicskát nyugodtan hordhatsz magadnál. Nem minősül fegyvernek. A pengehossz bullshit. Van persze törvényi szabályzás, de azért van meghatározva a 10 cm, hogy ha valakit mellbe szúrnak, nem éri el a szívét. Az már persze más kérdés, hogy a tüdőt is ki lehet lyukasztani egy bicskával is, sőt, a vesét is meg lehet rongálni, ami hosszabb távon szintén nem egészséges, és persze torkot is el lehet vele vágni.


Tehát ha úgy vesszük, bicskával is lehet embert ölni, de jellemzően nem azért tartják maguknál az emberek. Hanem azért, hogy ágát vágjon, sört meg konzervet nyisson, csavarozzon, stb.

2009. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jó választás a Victorinox! Nekem ez van:


[link]


rendőr is igazoltatott már, ki is pakolta a zsebem, éás semmit nem szólt érte.

és ami nem mindegy, mindég nálam van, és nagyon hasznos jószág! :)

én nagyon szerettem!

2010. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ja közben megvettem:D

ez lett belőle:

[link]

2010. aug. 17. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!