Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menyire igaz az, hogy egy nem...

Menyire igaz az, hogy egy nem részeg de ittas ember mondja meg az igazat?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

így semennyire.


az alkohol a gátlásokat oldja. Ha igazat mondana, de valamilyért nem mer, akkor részegen "felbátorodhat", de ez a hazugságra is igaz.

2008. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy hazudjon valaki nem kell inni.Szerintem!
2008. jún. 5. 09:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy ha józanul valami miatt (pl. az erkölcsi érzéke) nem mer hazudni, akkor részegen nem lesznek ilyen gátlásai.
2008. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont jozanul is ugyan azokat monta az illetö akkor is hazudott?
2008. jún. 5. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kettő között nagyon nincs összefüggés. Az alkohol oldja a gátlásokat, mint ahogy ezt felettem már megjegyezték, de nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Az ittas embereknek is van sok fajtájuk: van, aki hirtelen felbátorodik, és azt is elmondja, amit eddig titkolt (a mondás valószínűleg erre a csoportra vonatkozik), egy másik csoport összefüggéstelen baromságokat mond, aminek a fele sem igaz, egy másik csoportnak hirtelen meglódul a fantáziája, és kitalál dolgokat, amit rosszabb esetben bizonygat is. (Az én apám pl. részegen folyamatosan azzal jött, hogy anyám megcsalta őt, és az öcsém nem is az ő gyereke, holott megszólalásig hasonlítanak egymásra. Józan állapotában pedig nagyon büszke volt a kicsi fiára, aki mindenben az apjára ütött...)


Tehát az ittas állapot és az igazmondás között csak annyira van párhuzam, mint a józanság és az igazmondás között.

2008. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, tapasztalat: Mikor iszom, könnyebben kiszalad a számon olyasmi, amiről józan fejjel nem beszélnék, de igaz. Emelett sokszor előfordult, hogy a képzeletem elcsavarta a fejem, és elmeséltem úgy dolgokat, mintha igazak lennének, pedig csak kitaláltam, tehát hazudtam. Józan fejjel nem tudok olyan marhaságokat hazudozni, ittasan ez sajna remekül működik. Én nem hiszek feltétlenül egy ittas ember szavaiban magamból kiindulva...
2008. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én pl. ittasan ki szokom használni ezt a "részeg ember mindig igazat mond" mondást és hazudozok össze-vissza ők meg elhiszik.....

Sztem az igaz hogy ha valaki részeg akkor az érzelmei felnagyobbodnak, pl a egy szimpla jóbarát bár ellenkező nemű társának mondja azt h szerelmes belé, holott csak baráti szeretetet táplál iránta.

2009. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*.*

szal van hogy a részeg ember igazat is mond *.*

ezazzzz!!!!!!!!

Azért örülök ennek ennyire,mert van egy pasi,akivel nem tudom mióta nagyon jóba vagyunk és folyton ölelget meg ott van a közelembe(szoros barátság):P És egyszer felöntött a garatra,de nem volt seggrészeg,szal nem dölöngélt meg nem álltak keresztbe a szemei:D:D és elhivott beszélni...és olyanokat mondott hogy az állam a föld alatt volt már...hogy szerelmes belém és meg is csókolt...nem keritettem nagyot ennek a dolognak,mert hát arra gondoltam,hogy részeg és gátlástalan na meg felhevült érzelmei vannak...de...ez most elgondolkoztatott...

*.*.*.*.*

2009. júl. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!