Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az a Dzsenesz, akit Ganxsta...

Ki az a Dzsenesz, akit Ganxsta Zolee is említ a Ki a f*sza gyerek című számában? Mit kell róla tudni, és miért van rá berágva Ganxsta?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 90-es években ő volt a magyar hip-hop feje kb. mindenkit ismert, mindent tudott a rap zenéről, aztán valszeg szétdrogozta magát és elhülyült.


Tessék itt olvashatsz bővebben róla:

[link]


Ezt már akkor írta mikor leépülő korszakban volt.

2013. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :) ez elég komoly mese. de rappelt is vagy csak aktivista volt?
2013. jún. 9. 05:58
 3/13 A kérdező kommentje:
ja, és a Ganxsta miért említi meg, hogy "b*ssza meg a Dzsenesz!" ?
2013. jún. 9. 06:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt én sem tudom, rappelni nem rappelt, de aktívan benne volt a magyar rap életben, pl. ő csinálta a Rap-tér újságot is, szervezett rap bulikat szerte az országban. Hogy Ganxstával miért balhézott össze azt nem tudom, de később mikor már szétdrogozta az agyát a komplett VI. kerületet maga ellen hangolta, Dobee, Győremix stb. Teljesen paranoiás lett, mindenhol skinheadbandákat vizionált, amik őt üldözik meg, hogy mindenki őt követi.
2013. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az nem lehet, hogy a drogok miatt szólta le Ganxsta?


"én nem adok el drogot haver csakis lemezt, mégis én vagyok a g*ci, b*ssza meg a Dzsenesz"

2013. jún. 17. 16:25
 6/13 Kohone válasza:

Döglény azért volt berágva a Dzseneszre,mert Dzsenesz tette nyilvánvalóvá,nagyobb közeg előtt,hogy a szövegei színtiszta fordítások,híján az önálló gondolatnak,valamint a mondanivalója nem tükrözi az életstílusát.Tehát szöveget lop,és hazudik a gettóról,mert igazából törzsgyökeres rózsadombi családból származik.Valamint történt rá precedens,hogy Dzsenesz nem volt rest lemenni Zolee kocsmájába sem elmondani kendőzetlen véleményét például.Egyébiránt véletlen,hogy pont a drogokkal került egy rímbe,mert akkor még amikor az első Kartel lemez kijött nem árult füvet,...később sokat nevettünk ezen Dzseneszel.


A hip hop aranykorában magyarországon nélkülözhetetlen alakja volt a kultúrának,lexikális,és a szubkultúrával kapcsolatos tudása hatalmas volt,sajnálatos,hogy így eltűnt a közéletből,csak remélni lehet,hogy egyszer talán visszatér.Hollétéről,és állapotáról különböző pletykák terjengenek.

2013. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1999 körül volt Mezőtúron egy rap bulin felbukkant, de teljesen kész volt, nem ismert meg senkit és láthatólag nem volt észnél. Vágás volt a fején, azt mondják agyműtétje volt. Később jelent meg a hírhedt írás, amit már akkor írhatott mikor már szétdrogozta az agyát.


Döglégy Zolee amúgy nem rózsadombi, hanem angyalföldi volt. Mellesleg 32 évesen még az anyjával élt.


Az meg, hogy az első Kartel albumon külföldi számok másolásai vannak nyilvánvaló volt mindenkinek, sokszor nemcsak az alapot vették át, hanem a szöveget (lásd. Ice Cube - Check yourself vs. Kartel - Figyeld magad).


Később jött ki a második albumuk a jégre Teszlek, amin már saját szám volt többségben, a Dzsenesznek beszólós szám is ezen volt rajta.

2013. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
ebben a számban még hivatkoznak Györemixre is "neked a szöveged nekem a farkam egyenes". meg az Árral szembennek is beszólnak "ki adja ki a lemezed te kis fütyike".. de csak Dzseneszt említik meg név szerint. Jenővári Imre volt a neve asszem
2013. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt a számot amúgy nekik írták, mivel nekik mentek a srácok és így lőttek vissza.


Mikor az Animal Cannibals beszólt Dopemannek szintén írtak nekik egy számot (ez itt nem az)

2013. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dzsenesz csinálta meg azt, hogy mikor O.D.B koncert volt Bécsben, ahol Ganxstáék voltak az előzenekar, ahol teleplakátolta Bécset Zolee-t gyalázó plakátokkal, ahol kb. lehordta őket a sárga földig mindenért, sőt állítólag még magával ODB-vel is beszélt róluk és a koncerten ezért ő maga is nem túl hízelgően beszélt Zoleeékról. Az, a részlet, hogy "én nem adok el drogot haver, csakis lemezt" arra utal ,hogy Dzsenesz füvet (is) árult (bár keményebb drogokhoz csak később nyúlt tudtommal), és igen a szövegrész folytatása is neki szólt.
2016. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!