Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem lehetek egyéni vállalkozó,...

Nem lehetek egyéni vállalkozó, de a leendő munkakörömhöz kellene (értékesítő). Ha van egyéni vállalkozó a családban (szülő), akkor ez megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 10:01
 1/5 Antimod ***** válasza:

Miért nem lehetsz?

Ha a te munkakörödhöz kell, akkor neked kell regisztrált vállalkozónak lenned, nem a szülőnek/házastársnak/testvérnek stb.

2013. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kisebb tartozás, amit részletekben fizetek ugyan, de amíg "le nem fogy", a NAV nem engedi... Tegnap azt az információt kaptam, hogy lehet (akár) családtag egyéni vállalkozó, aki engem pár órában bejelent.
2013. febr. 14. 05:50
 3/5 Antimod ***** válasza:
Nos én nem vagyok adószakértő, de ha téged valaki bejelent, attól te még alkalmazott vagy, nem vállalkozó... de javítson ki valaki gyorsan, ha tévedek.
2013. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy egyéni vállalkozónak lehet családi segítőtársa, max talán hogy édesapád vagy anyukád kiváltja az igazolványt és felvesz téged mint segítőtársat és így valamilyen szinten tudod csinálni.
2013. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy egyéni vállalkozó lennék, hanem csupán kérdeztem, hogy mily módon oldható meg..igen, alkalmazott leszek anyukám mellett. Így már megy a számlázás, stb.. Köszi a kommenteket :)
2013. febr. 19. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!