Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem vittem vissza a könyveket...

Pásztory Julcsi kérdése:

Nem vittem vissza a könyveket a könyvtárba, hogyan úszhatnám meg anélkül, hogy ilyen sokat fizessek?

Figyelt kérdés

Remélem valamilyen úton-módon csökkenteni lehet a büntetést(már levelet is kaptam perlés ügyben), mert nem szeretném ha a behajtók kijönnének a lakásra és elvinnének mindenfélét!

Elvileg minden évben van egy nap mikor büntetés mentesen vissza lehet vinni a könyveket, de idén már volt egy ilyen, nem tudok várni még egy évet, mert addig ki tudja mi történik...

Ha valaki volt már ilyen helyzetben és van valami ötlete ÍRJON!!!!!!


Köszönöm!



2013. febr. 13. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bemész, sűrű elnézéseket kérve, és megpróbálsz részletfizetést kérni. Ha már perlésre viszik a dolgot, szerintem még megelőzheted a végrehajtót (akinek még plusz tetemes pénzeket fizethetsz végrehajtói díj és egyéb illetékek, járulékok formájában). Szerintem mindig az EGYENES út a legjárhatóbb (és a legolcsóbb).
2013. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én kb egy hetet csúsztam a könyvel még régebben, és kaptam is levelet. De nekem keveset kellett fizetnem, kb 200Ft-ot. Azt, hogy hogy lehetne csökkenteni a bírságot, azt nem tudom.
2013. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Könyvtáros vagyok, és azt javaslom, ne várj még egy évet. Mi sem tartunk már ilyen "amnesztia napot", mert sajnos a könyvtárak rá vannak kényszerítve, hogy minden forintot igyekezzenek bevasalni. Túl nagy luxus lenne minden tartozást elengedni.

A részletfizetés, amit javasoltak, lehet a megoldás. Esetleg próbálhatsz alkudozni, ha van rá jó okod, hogy mérsékeljék a büntetés összegét, bár a magam részéről ezzel nem értek egyet, hiszen a késedelmi díj azért van, hogy senki ne üljön a könyveken, amiket mások is kereshetnek. Azért megpróbálni meg lehet.

2013. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!