Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lassan egy hónapja dolgozom...

Lassan egy hónapja dolgozom közalkalmazottként, de szerződésem még most sincs. Ha kédezem a főnökséget hogy mikor lesz szerződés, arra hivatkoznak hogy az igazgatóság még nem bírálta el. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 11:14
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: Még fizetést sem kaptam...
2013. febr. 14. 11:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy csak kihasználnak. Addig akarnak dolgoztatni ingyen, amíg meg nem unod. Kézenfekvő megoldás lenne, hogy míg nem adnak szerződést, addig be se mész. Hivatalosan nem is szabadna. De így meglenne rá az esély, hogy inkább keresnek helyetted másik (elnézést) balekot, aki megint dolgozik nekik valameddig ingyen. Nem irigyellek, tudom, hogy nem könnyű mást találni, de ha nem lépsz, nekik se érdekük, hogy rendezzék a helyzetet. Esetleg megemlítheted nekik az Munka Törvénykönyve vonatkozó részeit és a Munkaügyi Bíróságot.
2013. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is az az érzésem, hogy csak kihasználni akarnak. Ami a legrosszab az egészben, hogy nem helyben dolgozom. Két településen is én látom el a feladatokat. Ebből adódóan használnom kell a helyi tömegközlekedést, és ami azt illeti a bérlet ára sem piskóta, amit persze saját zsebből kell fizetnem. Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Így már egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez a munkahely nem lesz hosszantartó. A baj az, hogy ebben a régióban nagyon nehéz munkát találni.


Mégegyszer köszönöm a válaszod.


Szép napot!


Szia!

2013. febr. 15. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!