Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen igazolásokat kell...

Milyen igazolásokat kell csatolni a méltányossági árvaellátáshoz?

Figyelt kérdés
Betöltöttem a 25-öt és szeretnék árvaellátást igényelni az utolsó egyetemi félévemre is, de fogalmam sincs, hogy milyen igazolásokat kéne küldenem az iskolalátogatásin kívül, ami bizonyítja, hogy égető szükségem van rá. Az, hogy a jövedelmünkből a rezsi meg hitel levonásával ételre is alig futja, úgy se érdekel senkit. Keresgéltem a google-ban, de semmit nem találtam a témában. Valami ötlet?
2013. febr. 15. 13:09
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:

Tudni nem tudom de biztosan megtalálod.

[link]

2013. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi most olvasom, hogy már kerested a neten.
2013. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:

Próbáld meg így

google:

"méltányossági árvaellátás igénylése"

"ki jogosult méltányossági árvaellátásra"


Ha segít ezt találtam


Letölthető PDF

Árvaellátás méltányossági alapon továbbfolyosításhozhot!Tooltip

[link]


Tájékoztató:

[link]


Jogászoktól is lehet kérdezni de lehet ez már ott van válszokban.

[link]

2013. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ja! Azt nézd hogy ki jogosult rá és azt kell majd igazolnod amik szerint jogosult lehetsz.


"Az elhunyt nyugdíjas, illetve nyugdíjban nem részesülő, de nyugdíjjogosultságot szerzett elhunyt személy gyermekének, örökbe fogadott gyermekének, meghatározott feltételek esetén nevelt gyermekének, testvérének, unokájának járó ellátás."


Tehát ezeket kell igazolnod papírokkal.


[link]



Szerintem menj be abba a hivatalba ahol intézik és kérdezd meg milyen papírok kellenek. Az is lehet hogy adnak nyomtatványokat (vagy megveheted) amit/amiket ki kell töltened.

2013. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de semmivel sem lettem okosabb. Tudom, hogy jogosult vagyok rá, mert annak jár, aki az első diplomáját szerzi, és nem túlfutó, illetve a nyomtatvány is értelemszerűen itt van nálam, amit ki kell tölteni. Ezt leszámítva még mindig nem derült ki, hogy milyen igazolásokkal tudom bizonyítani, hogy rosszak a megélhetési körülményeim, mert a két szép szememért nem fogják odaítélni, főleg, ahogy másoknál tapasztaltam.
2013. febr. 16. 14:42
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ott van az pedig a 4es válasz első sora. Szóval nyilván az anyagi helyzet igazolása az egyik amit biztosan kell majd igazolnod. Így ami ehhez tartozik azt vidd másolatként beadni. Mik lehetnek ezek egy kérvénynél? Pl:


- A te bármilyen egyszeri, időnkénti vagy rendszeres juttatásod tanulóként, ha van ilyen. Ha van de kevés akkor is vidd annak papírjait mint pl a jogosultságot igazoló papírját + a küldött összegek postai átvett utalványait, amit átadáskor ad a postás.


- Utolsó három havi rezsi számlákat másolatként. Víz, gáz, villany, közös költség, csatornadíj, ... mindent.


- Egyéb tavalyi vagy idei bármilyen juttatást ha kaptál akár egyszerit is azt is vidd másolatként.


- Akivel élsz egy háztartásban élsz annak jövedelméről vagy nyugdíjáról igazolást + utolsó három havi pénzutalványának másolatát.


Tehát röviden a te és a veled egy háztartásban élők összes bevételi és kiadási utalványit és csekkjeit. Bevétel+kiadás. Ennyi.


A végleges az úgy is az lesz amit kérnek a hivatalban tehát mivel én ezt nem tudom konkrétan ezért csak az általánosat tudtam mondani. Ha nem akarod fölöslegesen másolgatni mert sok is lehet a papírja, akkor gyűjtsd ezeket össze és menj be vele ahova kell és ott megmondják ezekből mi kell nekik és lehet még le is másolják helyben.


Így érthető a dolog? Nem bonyolult, kiadások bevételek. A kaja számlákat azt nem kell mert az nem hivatalos dolog hanem magán.

2013. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy te a 4-es válaszban mit láttál, viszont a Te válaszod kielégítő és hasznos, köszi szépen.
2013. febr. 17. 16:05
 8/9 anonim válasza:
Bocsi hogy csak így belekérdezek a kérdésedbe, de megkérdezhetném, hogy neked a postás hanyadikán hozza a Méltányossági árvaságit?
2013. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg, mert szerintük nem járt. Holott az első diplomámat szereztem, és oda van írva feketén-fehéren, hogy azoknak jár. Mindegy, mit is vár az ember tőlük. Guglizz rá a nyugdíjas kifizetésekre, a postai olyan 20-a után szokott jönni.
2014. jan. 30. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!