Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen témát ajánlotok biosz...

Milyen témát ajánlotok biosz középszintű érettségihez?

Figyelt kérdés
Bioszból középszinten érettségizem, és van egy olyan lehetőség, hogy témát dolgozunk ki, és mint egy projekt beadjuk. Nem tudom, hogy mi legyen a témám, illetve van egy elképzelésem, de szeretném megkérdezni, hogy mit ajánlotok!

2013. febr. 17. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a cukorbetegséget csináltam. De leírok még néhány pl-t hátha tud segíteni dönteni.


4. Pattanások és kezelésük. Milyen korban, milyen bőrű

embereknél jelennek meg, megjelenésük hogyan függ a táplálkozástól, életmódtól?Függ-e a hajszínt és a bőr típusától a pattanások száma, megjelenése? Osztálytársak, kortársak kikérdezése, csoportosítása hajszín, bőrtípus szerint.

6. Vérnyomás megfigyelése (vérnyomás-szabályozás, saját vérnyomás mérése naponta több alkalommal, többféle élethelyzetben, hosszabb időn át, adatok elemzése, több személy vérnyomása is összehasonlítható hasonló élethelyzetekben).


26. Ásványvizek összetétele és hatása az emberi szervezetre. Több ásványvíz kémiai összetételének összehasonlítása, ember ionháztartása, napi szükséglet, Ca-tartalom mérése vagy egyszerű

kimutatása ásványvizekben, kérdíves vizsgálat, hogy ki milyen ásványvizet fogyaszt és mi alapján választ.

27. Multivitamin készítmények összetétele. Multivitamin tabletták összetétele, árösszetétel értékelése, napi szükséglet, vitaminok hatásai, kérdív a vitaminfogyasztásról.

29. Élelmiszerszínezékek és édesítszerek üdítitalokban. Többféle üdítőital összetételének összehasonlítása, anyagok hatásai, kérdíves felmérés a fogyasztásról.

2013. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!