Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Joga van a lakástulajdonosnak,...

Joga van a lakástulajdonosnak, hogy a lakását kiadja úgy hogy 1 hónap után el akarja adni? Határozatlan idejű albérleti szerződés esetén?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk párommal 2 hete, kötöttünk albérleti szerződést határozatlan időre. Eltelt 2 hét és már meghirdette a lakást, ma másodszor hoz ide érdeklődőket. Kezd elegem lenni. Jogilag megteheti ezt hogy megbeszélt időpontban már 2 hét után folyamatosan érdeklődőket hoz ide? Nekem ezt tűrnöm kell? Vagy hol van a határ?

2013. febr. 18. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A lakást bérlővel együtt eladhatja bármikor, a bérleti szerződés az új tulajdonossal változatlan feltételekkel él tovább.


Érdeklődőket csak a veled egyeztetett időpontban vihet a lakásba.

2013. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" a bérleti szerződés az új tulajdonossal változatlan feltételekkel él tovább. "


Miért is ? Gondolom ha valaki saját lakást akar venni akkor nem olyat keres amiben jelenleg bérlők laknak.

A határozatlan időre szóló szerződést meg bár mikor felmondhatja a tulaj. Ettől függetlenül kellet volna közölnie,hogy a lakás eladásra kerül a közeljövőben.

(szerény véleményem szerint itt valami turpisság van a háttérben)

2013. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: az ingatlant a tulajdonos eladhatja úgy is, hogy a bérleti szerződést nem mondja fel. Ebben az esetben a bérleti szerződés tovább él, és nem kell semmiféle felmondási időt kivárni az eladással. (Vannak olyan vevők, akik kiadásra keresnek lakást.) Persze az is előfordulhat, hogy a tulajdonos illetve a leendő tulajdonos a bérleti szerződést az adásvétel előtt illetve után fel kívánja mondani.


A határozatlan időre kötött bérleti szerződést csak bizonyos esetekben mondhatja fel a bérbeadó rendes felmondással, és még ha jogszerű is a felmondás, a felmondási idő minimum 3 hónap. A szerződés ezzel ellenkező kikötése jogilag érvénytelen.


Tekintve hogy szerződéskötés után extrém rövid idővel máris rendes felmondás van kilátásban, én felkeresnék egy ügyvédet. Előfordulhat, hogy a tulajdonos (akár az új, akár a régi) nem is tud jogszerűen felmondani. De a lakáskeresési és a költözési költségeket én minimum kifizettetném vele.

2013. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiad-lak ***** válasza:

Ha befektetési céllal venné meg az új lakást valaki, akkor lenne esélyed folytatni a bérletet. Így egy rendes felmondásra számíthatsz, olyan határidővel ami benne van a szerződésben.

Az értékesítés (kísérlete, folyamata) nem zavarhat téged feleslegesen. Heti egy alkalmat reálisnak gondolok, egyeztetett időpontban.

Ilyen esetekben is jó, amit én szoktam ajánlani. Kell egy jó minőségű videó a tiszta rendezett lakásról. Azt lehet csatolni hirdetéshez, mailban lehet csatolni a linkjét és ez már eleve megszűri a kíváncsiskodókat, ill. tényleg az jön, akit valóban érdekel. Én az albérlet hirdetésekhez is legtöbbször teszek videót.

Gyors eladásra csak akkor számíthatsz, ha jó környéken és jó áron van a lakás. Ha tesznek ajánlatot is. akkor rezeg a léc. A sok érdeklődő nem garancia semmire.

Az, hogy bent laktok, az egyértelmű értékcsökkentő momentum, hiszen birtokvédelmi joggal bírtok.


Van még egy érdekes helyzet amibe bele lehet futni. Most sokan a bedőlt hitelesek közül, akiket már a végrehajtás fenyeget, kiadják az ingatlant. Képzeld el, hogy jön a végrehajtó és mindent visz amiről nem tudsz számlát mutatni, hogy a tiéd.

2013. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!