Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriai hotel-munkák?

Rawena kérdése:

Ausztriai hotel-munkák?

Figyelt kérdés

22/L vagyok, 4 hónap munkaviszonnyal, pék-cukrász szakmával. A németet évek óta tanulom, mostanság autodidakta módon hozom vissza, és fejlesztem tovább. Ezzel persze a nyelvtan nem feljődik, de beszélni és megérteni tudom.

Április végén-május elején szeretnék kimenni dolgozni, szobalányként, vagy hasonlóként, bár ilyen jellegű képesítésem és gyakorlatom nincs, de fogalmam van róla, és ha minden jól megy, szerzek némi csekélyke tapasztalatot is itthon.


Egyedül is keresgélek az ams.at-vel, de mivel félek a próbamunkától (főleg attól, hogy felesleges pénzkidobás), így érdekelne összességében a már kint dolgozók, vagy kint dolgozottak véleménye.


Ha az olyan nagyszerű mint írják, akkor még anyámat is lehet ki tudnák juttatni, ápolóként, ám nyelvtudás nélkül?

Az oldalukon reklámoznak valami "tanuld magad a szakmai nyelvet" dolgot....

Csak egy idénymunkáról lenne szó mindenképp, utána irány németország véglegesen.


Bármilyennemű építő kommentet megköszönnék!


2013. febr. 18. 17:03
 1/1 anonim válasza:
Nincs próbamunka, próbaidő van,általánosan 14 nap. De Ausztria bármely pontjára mész, 1 hetet ledolgozol, és nem jön be, kitesznek, minden további nélkül megkerested az árát az útnak. Van előzetes beszélgetés, állásinterjú, telefonon, vagy személyesen. Ha kérik,akkor ki kell utazni, de ha nem csinálsz nagy hülyeséget, felvesznek, nem úgy van,hogy aznap még jönnek 10-en,aztán a legjobbat választják. én csak küldözgettem az önéletrajzokat, viszont én óvainteném a muttert,hogy mindenféle nyelvtudás nélkül belevágjon. Általában valóban szezonmunkák vannak, így hs nyárra szeretnél kimenni, akkor már most el kéne kezdeni küldeni a Lebenslaufokat. Nyáron viszont sokkal nehezebb álláshoz jutni, télen jóval nagyobb a lehetőség.
2013. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!