Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi ido alatt all le a...

Mennyi ido alatt all le a sziv a kivegzeseknel a kalium kloridtol?

Figyelt kérdés
Szakmai hazidolgozathoz kellene..

#szív #kalium klorid #mereginjekcio
2013. febr. 18. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
"Az amerikai börtönökben általában egy három vegyületből - nátrium-teopentalból, bromidból és kálium-kloridból - álló injekciót adnak be a halálraítélteknek. A nátrium-teopental eszméletvesztést okoz, a bromid ellazítja az izmokat, aminek következtében leáll a tüdő. A kálium-klorid a szívműködést állítja le. Ez a szer viszonylag gyorsan - átlagosan hét perc alatt - hat."
2013. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jaj, most vettem észre, ezt már jó régen kérdezted.
2013. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy harom vegyuletet kapnak,de a harom vegyulet egyuttese okoz het perc alatt halalt.Csak onmagaban a kalium.klorid mennyi ido alatt allitja le a szivet?Meg igazabol.miert nem.eleg csak ez?Azert egy szivmegallast nemigen lehet tulelni szerintem.
2013. márc. 21. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Maga a kálium klorid hat 7 perc alatt. A tiopentál-nátriumot eredetileg azért választották ehhez az injekcióhoz, hogy a kivégzett személy ne érezze, amikor a pankurónium-bromid megbénítja a szervezetet és leállítja a légzést. A harmadikként adott kálium-klorid pedig rendkívüli fájdalmat okoz, így a halálra ítéltnek egyáltalán nem mindegy, hogy a tiopentál-nátrium adagja valóban a megfelelő-e. A másik kettő azért van hogy ne szenvedjen sokat az alany.
2013. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ertem.Es ha a kalium klorid mar a veraramban van,eletben tarthato az alany?Ugy ertem ha kozbeavatkoznanak eselye lenne a tulelesre.Azt olvastam,hogy szivinfarktus jellegu a fajdalom amit olyankor ereznek.Allitolag a sziv a legfajdalmasabb,ha leall.
2013. márc. 22. 07:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hagyományos protokoll alapján nézzük, már az első szer (thiopentál-nátrium) az alany halálát okozhatja, bár legalább 40-45 percig elhúzza a haláltusájának időtartamát.

A kálium kloridból pedig igen kis mennyiség is elég a halál beálltához. Megszünteti a szívben az elektromos átvitelt, a szív megáll és a keringés összeomlik. Nem valószínű hogy megmenthető lenne.


A szívinfarktus tüneteit okozva szívmegálláshoz vezet, ami a keringés teljes összeomlását idézi elő. (Eléggé fájdalmas lenne). De fájdalmat pontosan azért nem érez az illető, mert a másik két komponenst is beadják. (Legalább is elméletben így kéne történnie, bár kétségek támadtak ezzel az elmélettel kapcsoltban)


"A nátrium-pentotál hamar kiürül az agyból, és az izmokban szívódik fel. Ez ahhoz vezet, hogy a szer beadása után kb. 20 perccel az elítélt magához tér. A helyzetet súlyosbítja, hogy a nátrium-pentotál hatását a pancuronium-bromid semlegesítheti, így az elítélt eszméleténél van, miközben megfullad. Ezt viszont, az izombénító hatás miatt, jelezni nem tudja. Az utóbbi években több olyan kivégzés is történt, ahol utólag megállapították, hogy az elítélt eszméleténél volt a második és harmadik komponens beadásakor."

2013. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
20 perc után magához tér.. nah ez az.Akkor mégsem hal meg száz százalékosan hét perc után.Legalábis nem feltétlenül biztosan.Az utolsó bemásolt szöveget azt olvastam én is valahol.Igen érdekes, hogy tévhitek keringenek róla.Ez sem egy tuti módszer akkor, a gyors halálhoz.A theopental natriumtól elvileg nem lehet meghalni, én úgy tudom, hogy az kábító,-fájdalomcsillapító szer, ami eszméletvesztést okoz, és blokkolja a fájdalomküszöböt, de alapvetően halált nem okoz.Újraélesztésre gondoltam.Amikor elektrosokkot kap a szív, hirtelen nem jut szembe, azt hogy nevezik.Szóval azzal sem lehet akkor ezek szerint visszahozni az életbe az illetőt, vagy legalábbis fenntartani az életfunkciókat amíg valamelyest ürül a szervezetből?!Mert úgy tudom a kálium klorid minden észrevétel nélkül felszívódik, és nincs nyoma, régen a mérgezéseket ezért nem lehetett kimutatni.És a halál beállta után egyébként is megemelkedik a kálium szint.Csak kíváncsiságból, megkérdezhetem, mia foglalkozásod?:)
2013. márc. 22. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
A net összeszküvés elméletes zugában azt hallottam, hogy egy doki káliummal állítja meg a páciens szívét, és kalciummal indítja újra. Mivel a témában nincs semmi tapasztalatom ne kövezetek meg, ha tévedek.
2013. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!