Matematia!? HELP

Figyelt kérdés

1.Ha egy szó betűit valamilyen sorrendben leírjuk, akkor annak a szónak egy permugrammáját kapjuk. Hányszor annyi permugrammája van a BUDAPEST városnévnek, mint a DEBRECEN városnévnek?



2.A frissen szedett füge tömegének 99%-a, az aszalt füge tömegének 98%-a víz. Hány kilogramm lesz aszalás után a frissen 10 kg tömegű füge?



3.Egy tizedes tört kiegyensúlyozott, ha minden számjegye különböző és a tizedesvessző előtt lévő számjegyek összege egyenlő a tizedesvessző után lévő számjegyek összegével. Milyen számjegy áll a legnagyobb kiegyensúlyozott számban a tízes helyi értéken?



4:Négy szerénység - Szeréna, Szergej, Szervác, Szeráf - szerényen a következőket mondták: Szeréna: - Szergej a legszerényebb. Szergej: - Szervác a legszerényebb. Szervác: - Nem én vagyok a legszerényebb. Szeráf: - Nem én vagyok a legszerényebb. A négy állítás közül - mint utóbb szerényen kiderült - csak egy volt igaz. A négy szerénység közül ki a legszerényebb?



2013. febr. 19. 16:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Válaszok:

1 feladatra: a:2 b:4 c:5 d:6 e:8


2 feladatra: a:5 b:6 c:9 d:9,8 e:9,9


3 feladatra: a:1 b:2 c:3 d:6 e:7


4 feladatra: a:Szeréna b:Szergej c:Szervác d:Szeráf e: Ezekből az adatokból nem lehet megállapítani

2013. febr. 19. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Teremtő szentséges Atya Úristen! Édes jó Istenkém!
2013. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A kettesre szerintem a válasz 9,8988 ha jól értelmeztem. Tehát kerekítve 9.9 kg.
2013. jún. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!