Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan tudnék...

Segítség! Hogyan tudnék jobban koncentrálni?

Figyelt kérdés
Holnapra megkell tanulni egy fél oldalas szöveget (A/4es oldal), de nekem ez egyszerűen nem megy. Már 1,5 órája sz*rakodok ezzel, és egyszerűen nem marad meg a fejemben...Máskor is kért már ilyet a tanár, 3-4est szoktam rá kapni, írásbeli felelésre meg 5, szóval ez a szuty*k eléggé lehúzza a jegyem.=(Ötleteket szívesen fogadok, hogy hogyan lehetne ezt fejben tartani...
2013. febr. 20. 17:23
 1/2 2xSü ***** válasza:

1. Kapcsold ki a számítógépet. Mialatt feltetted a kérdés, és miközben várod a választ, már a felét megtanultad volna ennyi idő alatt.


2. Ha szó szerint kell megtanulni, akkor olvasd át az egészet, majd mondatról mondatra haladva olvasd el 2-3 alkalommal a mondatot, majd próbáld visszamondani. Ha nem megy, újra olvasd el 2-3 alkalommal. Ha megvan 2-3 mondat, akkor mond vissza az egészet. Ha nem megy, akkor fuss neki újra. Ha túl hosszú egy mondat, akkor tagmondatokra tördelve is haladhatsz.

2013. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a 2. pontot! Telóról írtam, a válaszokra csak most néztem át...Valamennyire megy, de még mindig nem az igazi.
2013. febr. 20. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!