Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hazánkban, a 21. szd-ban...

Hazánkban, a 21. szd-ban mennyi az a legnagyobb idő, ami az öregségi nyugdíjra jogosultnál eltelt, amig a nyugdíját nem kérte?

Figyelt kérdés
Esetleg részletezve a szolgálati nyugdíjra is és nemek szerint is.

2013. febr. 20. 17:33
 1/1 anonim válasza:

Erre a kérdésre csak tippelni lehet, a pontos választ csak a Nyugdíjfolyósító Intézet tudná megmondani a statisztikái alapján.

A logika szerint, ha valakinek nem kiemelkedő a jövedelme, vagy nincs különösebb oka továbbdolgozni, un.rendes időben elmegy nyugdíjba. Ez régebben általában 42-43 év volt, de különleges esetekben, amire utaltam is, ez lehet akár 50 év felett is. Pl, ha valaki 14-17 évesen kezdett dolgozni, utána minden iskoláját levelezőn, vagy estin végezte, és extrém esetben mondjuk 70 éves koráig dolgozott, összegyűjthetett akár 55 szolgálati évet is és csak ezután nyugdíjaztatta magát. Nekem is volt egy mechanika professzorom, aki 75 éves volt, és kiválóan működött, de nem tudom, hogy egyébként nyugdíjban volt-e. Mint tudjuk, ma már más szelek fújdogálnak.

2013. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!